Tilasin ebaysta sypressin siemeniä ja juuri eilen istutin niitä. Laitoin kahteen pieneen purkkiin ja kumpaankin erikseen kaksi siementä. Kasteltu on ja tuossa ne nyt olohuoneen ikkunalaudalla nököttävät.
Onko asiassa kokeneita kasvattajia tai tietäjiä, että lähteekö se itäminen tuosta vain, vai onko jotain kommervenkkejä, joita pitäisi suorittaa?
Sypressin siemenet multaan
Anonyymi
2
242
Vastaukset
- Anonyymi
Sypressin siemenet taitavat tarvita jonkilaisen kylmän kauden... Jos laittaisit toisen purkin kylmään, jääkaappiin, jos mahdollista.
- Anonyymi
Ok. nyt laitoin toisen jääkaapin ovilokeroon. Laitoin kyllä purkin ensin muovipussiin, aivan noin hygieenisyys-syistä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä14611311- 278063
Metsäalan rikolliset
Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.565840Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..1584513Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai314306Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas814152- 843448
- 803196
- 471679
- 391592