Epätietoisuus on todella kuluttavaa. Eikä aikaa pohtia tapahtuneita.
Tapahtumat on järkyttänyt
Anonyymi
16<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Ei mitään tietoa mistään.
Ja energiat alkaa olemaan kaiken seurauksesta ihan loppu.
Sinä joka kehtaat täälläkin arvostella kaikki tieto hallussa, miettisit omaa käytöstäsi.
Oletpa ap kiireinen, kun et ehdi miettiä asioitasi, vaikka pohtimattomat asiat mieltäsi painavat. Otappa itsellesi päivä saikkua, jos olet työelämässä, ja pohdi oikein kunnolla, jospa sen jälkeen helpottaa. Pyydä apua, jos et yksin pärjää.
Ei päivä riitä tällaisten asioiden käsittelemiseen.
Johtuu siitä että teet koko ajan jotain peittääksesi pahan olosi. Muun ajan dokaat.
Pullosta saa vain hetken helpotuksen, kannattaa keksiä jotain muuta.
En käytä alkoholia.
Tino lopeta.
Miksi kirjoitat tänne?
Viinaa Tallinnasta dokaa ja pokaa.
Kuka keksi sen "systeemin" millä kaikki toteutettiin ja niitä vuosia oli paljon. Käykö tässä niin ettei enää koskaan tule ennalleen. Niin paljon niitä kauheita vuosia. Ainoa haave liittyy vakituiseen tuttuun työpaikkaan! Ilman sitä olen "rampa" loppuelämäni ajan.
Minä nukuin klo 3:33, joten en tuota viestiä kirjoittanut. Jos ed.viesti on trollausta, kova on yrityksensä saada kirjoituksensa näyttämään toisen tekemiltä.
Melkoisia on ihmisten harhat palstalla kun toisen kirjoittamia tekstejä pitää alakaa selittelemään ettei ole minun käsialaa. Eiköhän se ole puhdas vastaus aloitukseen joltakulta joka tunsi tarvetta noin sanoa.
Kannattaisko hei pikkusen hellittää näiden kanssa.
Ihan pikkusen.
Sehän on hyvä että nukuit, yleensähän sä oot itse tohon aikaan täällä viestejä heittelemässä, kaikenlaisia. Mutta sama kun muilla, kannattaisko vähän relata näiden kanssa. Päivänjatkoo.