TAPAN ITSENI ELÄMÄ ON VITUN PASKAA

tapan itseni koska kukaan ei välitä minusta oma isänikin sanoi että ei se haittaa jos sinä kuolet mutta jos joku muu kuolee minulla ei ole edes kymmentä kaveria ei gtyttö ystävää ja näytän hirveältä eli jos joku haluaa auttaa niin antaa minulle pistoolin käteen tai onko muita hyviä vinkkejä en koe että olisin tehnyt mitään joten haluaisin mahdollisimman kivuttoman kuoleman tähän mennessä pelkät kaverit ovat riittäneet minulle mutta niin en voi olla edes koulussa rauhassa kun sielläkin kiusataan
6288
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Älä missään nimessä tee itsellesi mitään! Niin kuin voit päätellä minun nimimerkistä niin itsellä elämässä on ollut aika raskaita paikkoja, jos näin voi sanoa. Kuitenkin välillä nykyään elämäni tuntuu jopa liian hyvälle ollakseen totta, joten kyllä se lähtee menee vielä parempaan suuntaan jos vaan haluaa. Jos haluat saada keskusteluseuraa henkilöltä, jolla on tuon tekstisi perusteella ollut hieman samantyyppinen tilanne, niin suosittelen tulemaan minun jutulle, jossa voit jakaa ajatuksia ja minä autan parhaani mukaan.

Täältä minut saa kiinni: [email protected]

Olen siis 16v poika.

Älä ikinä jää tuleen makaamaan!

Äänestä

Ala ihmeessa tee niin,

Mites jos eka opiskelet kayt yliopiston ja hankit hyvan tyon ja perheen, niin katotaa sitte sita.

Äänestä

Hei,

Hyvä, että kirjoitit tilanteestasi tänne! Joskus pelkkä kirjoittaminen helpottaa ja selkeyttää ajatuksia. Kerro kuitenkin tilanteestasi ja ajatuksistasi myös jollekulle lähipiirissä olevalle turvalliselle aikuiselle.

Tässä tiedoksesi pari paikkaa, jos haluat jutella tilanteestasi ulkopuolisen tahon kanssa. Näihin voit olla yhtyedessä matalalla kynnyksellä ja anonyymisti:

- Sekasin-chat nuorille, https://sekasin247.fi/

Sekasin-chat on auki vuoden jokaisena päivänä, maanantaista perjantaihin klo 9-24 sekä lauantaisin ja sunnuntaisin 15-24. Chatissa päivystävät mielenterveyden ammattilaiset sekä koulutetut vapaaehtoiset.

- Tukinet -tukipisteesi netissä, https://tukinet.net/

Tukinetistä saa itselleen tukihenkilön, jonka kanssa voi keskustella kahden kesken mistä tahansa hankalasta elämäntilanteesta tai mielessä olevasta huolesta. Tukinetissä on myös monenlaisia keskusteluryhmiä ja chattejä, joista voi saada vertaistukea sekä ammattilaisten neuvoja. Tukinet on avoinna kellon ympäri vuoden jokaisena päivänä.

Lämpimin terveisin
SOS-kriisikeskus/Kata

Äänestä

Koitahan nyt jaksaa. Moni muu arvostaa sinua varmasti enemmän, kuin isäsi.

Äänestä

Kolme vaihto ehtoo.

1. Jatka samaan malliin
2. Kyssää ittes
3. Selaa red pill.

Äänestä

lol ok

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

tapan itseni koska kukaan ei välitä minusta oma isänikin sanoi että ei se haittaa jos sinä kuolet mutta jos joku muu kuolee minulla ei ole edes kymmentä kaveria ei gtyttö ystävää ja näytän hirveältä eli jos joku haluaa auttaa niin antaa minulle pistoolin käteen tai onko muita hyviä vinkkejä en koe että olisin tehnyt mitään joten haluaisin mahdollisimman kivuttoman kuoleman tähän mennessä pelkät kaverit ovat riittäneet minulle mutta niin en voi olla edes koulussa rauhassa kun sielläkin kiusataan

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu