tapan itseni koska kukaan ei välitä minusta oma isänikin sanoi että ei se haittaa jos sinä kuolet mutta jos joku muu kuolee minulla ei ole edes kymmentä kaveria ei gtyttö ystävää ja näytän hirveältä eli jos joku haluaa auttaa niin antaa minulle pistoolin käteen tai onko muita hyviä vinkkejä en koe että olisin tehnyt mitään joten haluaisin mahdollisimman kivuttoman kuoleman tähän mennessä pelkät kaverit ovat riittäneet minulle mutta niin en voi olla edes koulussa rauhassa kun sielläkin kiusataan
TAPAN ITSENI ELÄMÄ ON VITUN PASKAA
6
165
Vastaukset
Älä missään nimessä tee itsellesi mitään! Niin kuin voit päätellä minun nimimerkistä niin itsellä elämässä on ollut aika raskaita paikkoja, jos näin voi sanoa. Kuitenkin välillä nykyään elämäni tuntuu jopa liian hyvälle ollakseen totta, joten kyllä se lähtee menee vielä parempaan suuntaan jos vaan haluaa. Jos haluat saada keskusteluseuraa henkilöltä, jolla on tuon tekstisi perusteella ollut hieman samantyyppinen tilanne, niin suosittelen tulemaan minun jutulle, jossa voit jakaa ajatuksia ja minä autan parhaani mukaan.
Täältä minut saa kiinni: [email protected]
Olen siis 16v poika.
Älä ikinä jää tuleen makaamaan!- Anonyymi
Ala ihmeessa tee niin,
Mites jos eka opiskelet kayt yliopiston ja hankit hyvan tyon ja perheen, niin katotaa sitte sita. Hei,
Hyvä, että kirjoitit tilanteestasi tänne! Joskus pelkkä kirjoittaminen helpottaa ja selkeyttää ajatuksia. Kerro kuitenkin tilanteestasi ja ajatuksistasi myös jollekulle lähipiirissä olevalle turvalliselle aikuiselle.
Tässä tiedoksesi pari paikkaa, jos haluat jutella tilanteestasi ulkopuolisen tahon kanssa. Näihin voit olla yhtyedessä matalalla kynnyksellä ja anonyymisti:
- Sekasin-chat nuorille, https://sekasin247.fi/
Sekasin-chat on auki vuoden jokaisena päivänä, maanantaista perjantaihin klo 9-24 sekä lauantaisin ja sunnuntaisin 15-24. Chatissa päivystävät mielenterveyden ammattilaiset sekä koulutetut vapaaehtoiset.
- Tukinet -tukipisteesi netissä, https://tukinet.net/
Tukinetistä saa itselleen tukihenkilön, jonka kanssa voi keskustella kahden kesken mistä tahansa hankalasta elämäntilanteesta tai mielessä olevasta huolesta. Tukinetissä on myös monenlaisia keskusteluryhmiä ja chattejä, joista voi saada vertaistukea sekä ammattilaisten neuvoja. Tukinet on avoinna kellon ympäri vuoden jokaisena päivänä.
Lämpimin terveisin
SOS-kriisikeskus/KataKoitahan nyt jaksaa. Moni muu arvostaa sinua varmasti enemmän, kuin isäsi.
- Anonyymi
Kolme vaihto ehtoo.
1. Jatka samaan malliin
2. Kyssää ittes
3. Selaa red pill. - Anonyymi
lol ok
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oulaisten vaalit, hyvä alku mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.
Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus64215Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va1152546Jos tapaisimme uudelleen?
niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J681078Mies pyysi rahaa
Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?2081011- 39952
Mites nyt suu pannaan
Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va38911- 47884
- 36846
Taas Lieksassa tyritty
Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke120836Nähdäänkö ensi viikolla
paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.35802