Oletko neitsyt??

Siksikö ujostelet? Et oo ikinä seurustellut etkä petipuuhissa ollu ?
1868
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Mistäs arvasit.

Äänestä

Palsta tulkintako? On väärin alistaa toinen pakanalliseen kommunikointiin.

Äänestä

Seurustelin kerran pari vuotta, mutta se riitti. Ei ole kaikkia varten se homma.

Äänestä

Olen. Monta mahdollisuutta ollut, mutta on ollut helvetin huono onni.
Ja sitten vielä on tullut monta tapausta vastaan joiden kanssa en halua olla tekemisissä.
Liian harvoin on tullut mahdollisuuksia lähestyä aidolla kinnostuksella.

Äänestä

Hän on neitsyt.

Äänestä

jos mies on tumpelo,ei naista jaksa kiinnostaa...

Äänestä

Suattaa se olla noinkin. Mutta en tunnusta.

Äänestä

Tottakai kun en ole naimisissa. Niin sen kuuluu olla. Kaikki muu myrkyttää sielua. En sen takia ujostele. Olen varovainen. Ei kiinnosta jos toisella on "historiaa". Synnistä on sitä vaikeampi päästä mitä enemmän sille antaa itsestään. Ylpeyskin sen jo estää. Ei kukaan ihminen halua katua syntejään ellei Jeesus anna sydäntä katua niitä.

Äänestä
  • Mulle siis ei ole mikään häpeä tämä. Olen siihen itsessäni tyytyväisempi kuin moneen muuhun asiaan. Jeesus oli neitsyt. Paavali piti hyvänä sitä myös. Jos uskoo että seksi on jokin menetys niin silloin se on häpeä ja menetys kun on neitsyt. Vähän perspektiiviä vain. Älkää ihmiset olko niin murheissanne siitä mitä ette ole kokeneet ja mitä teiltä puuttuu. Yksi maailmankatsomus vain voi olla tosi, koska esimerkiksi kaikki muut paitsi kristinusko kieltävät Jeesuksen jumaluuden. Ne kumoavat joko itsensä tai kristinuskon. Jos kristinusko on tosi, neitsyys ja viattomuus ovat hienoja asioita. Sellaisia joista kannattaa pitää kiinni jos ei ole pakko luopua (ei löydä kivaa kumppaniehdokasta).

    Äänestä

Voisin sanoa että melkein, mutten ihan kuitenkaan ;)

Äänestä

Olen pikku neitsyt poika 😂

Äänestä

Kyllä se näin vähän tahtoo olla. Kyllä sitä 18-vuotiaana tuli yritettyä, mutta meni noloksi sähläykseksi. En osaa edes suudella.

Äänestä
  • Ei siinä ole mitään osaamista, tulee luonnostaan hiljalleen jos on kemiaa.

    Äänestä

  • On se vaan ehkä metka asetelma, kun toinen on kokenut ja toinen jännittynyt kuin tikku. Mutta mä vähän luulen, että hän on sellainen mies joka osaisi myös arvostaa tätä "outouttani". 🤔

    Äänestä

Eikä kun oon rapu.

Äänestä

en ole, olen horoskoopiltani leijona.



kyllä heitä löytyy, ketkä eivät vielä petipuuhissa ole olleet, mutta mitä ne peittojen heiluttamiset tai heiluttamatta jättämiset kellekään kuuluu edes. turhan uteliasta sakkia, heh

Äänestä

Pitää olla kunnollinen ihminen kyseessä. Huithapeli ei tule kuuloonkaan!

Äänestä

Olen kyllä enkä koskaan seurustellut ja se on osa syy epävarmuuteni. En tiedä miten toimia tilanteessa. Näin on asianlaita.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Siksikö ujostelet? Et oo ikinä seurustellut etkä petipuuhissa ollu ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu