Olen tällä palstalla tosiaan aivan upouusi kirjoittaja.
Muistan hyvin, kuinka viimekin ker....öh...viimeistä kertaa päätin olla tulematta ja menemättä.
Olen sanomattoman utelias palstalaisten keskinäisistä voimasuhteista ja salaperäisestä kerhotoiminnasta.
Kertokaa heti kaikki likaiset yksityiskohdat ja vitutuksen kohteet!
Hopi!Hopi!
Aika rientää vinhaa vauhtia, maailmanloppu on lähellä ja talvi tekee taas tuloaan.
Kirjoittelen tänne taas ensimmäistä kertaa!
14
59
Vastaukset
Täällä 60 plus palstalla on noin kolme
vakinikkiä, jotka iän puolesta tähän
ikäryhmään kuuluvat.
Siitä yhdestä päästään jouluna eroon.
Toinen ei ole viimeaikoina kirjoitellut putkeen.
Minä olen se kolmas, rauhaarakastava, sosiaalinen tyyppi.
Sitten on näytä yli-ikäisiä, jotka pomppivat siellä sun täällä.
Kun on pakko päteä vanhoilla päivillään.
Kehua retostelevat mailla ja matkoillaan ja kakaroilaan.
On myös nuorempia, jotka kuuluisivat 50 plus, mutta täällä on vissiin parempi vastaanotto heidän tekeleilleen.
Ja lukematon määrä nikkinsä jättäneitä, puskiin sukeltaina.
Ovat niin olevinaan helvetin piilossa.
sekalaista seurakuntaa ja assalle jää vielä puolet.Tarkoitat varmaan minua yhtenä ikäni puolesta tänne kuuluvana, sillä olenhan ollut yli kuuskymppinen jo toistakymmentä vuotta.
- Anonyymi
On täysin luvallista kirjoittaa nimimerkittömänä anonyyminä, siitä on leskenkään turha räksyttää.
- Anonyymi
Minua ei kiinnosta kirjoittajat lainkaan, asiat ja kirjoitukset kyllä. Huumori ja tyyli. En tunnista ainuttakaan kirjoittajaa kun en sillä mielellä edes lue. Pääasiassa hyviä juttuja, joihin on mukava ottaa kantaa. Joskus teen myös itse aloituksen, mutta nyt ei vähään aikaan ole mitään ilmoille loiskahtanut.
- Anonyymi
Hyvä leski, omaperäinen aloitus.
- Anonyymi
Korppikotkan alla on savimöykky ukko
siellä se poti ja siellä se veti ja korpilla pehmoinen olo.
Aivan upouusi minäkin,
kovin vanhana en kehtaa edes kommentoida.
Voimasuhteet ovat hieman hakusessa
ja salaperäisessä salakerhossa on viime aikoina käsitelty
vain puhelinpylvään henkistä elämää
sekä borneolaisen passipoliisin parempaa huuhaata.- Anonyymi
Mutta Maissia viljelet. Uskon että satoisaa.
- Anonyymi
Tervehdys sinulle upouusi kirjoittaja täältä Savosta!
Minä olen ollut täällä lähes 5 vuotta, mutten kykene tyydyttämään uteliaisuuttasi.
Salaisista kerhoista minulla ei ole ollut harmainta havaintoakaan enää vuosiin. Ne hajosivat pirstaleiksi, kun johtaja hävisi teille tietämättömille.
Palstalaisten voimasuhteista saat itse ottaa selvää, koska jäävään itseni asiassa.
Maailmanloppu tulee sitten, kun on tullakseen ja talvi tulee vasta syksyn jälkeen.
Nyt syyssade on tuonut kaivattua vettä ja sade jatkuu edelleen.
Kiva kuunnella sadepisaroiden ropinaa, kun itse saa olla sisätiloissa.
Pysyttele kuulolla, niin sinulle avautuvat kaikki palstan salat!
kylmätotuus - Anonyymi
Olettaisin aloittajan tietämättömyyttään joutuneen tälle palstalle. Tämä ei kyllä varsinaisesti ole jehovantodistajien palsta, joten hänen kannattaisi ottaa yhteyttä:jw.org-palstalle.
- Anonyymi
Mielestäni on mukavampaa käydä keskusteluja, jos kirjoittajat käyttäisivät nimimerkkejä, joko yhtä ja samaa aina tai vaikka vaihdellen nimimerkkiä aina keskustelusta toiseen siirtyessään.
Jos käsitellään kiinnostavaa keskustelunaihetta, keskustelua voisi edistää tieto, millaiset mielipiteet ja näkemykset kuuluvat kullekin osanottajille. Mielenkiintoisia väittelyjäkin voisi käynnistyä ja palstalaiset voisivat ryhtyä osallistumaan innokkaasti ja asiallisesti sellaiseen, vaikka ajatukset muuttuisivat kiihkeämmiksi.
O-Orvokki- Anonyymi
Nimimerkki mahdollisuus vietiin anonyymin tullessa voimaan.
Menetin sen tuhannen nimimerkkiä koska koska nimimerkkini koostuivat kunkin ketjun aiheista ja vastauksistani.
Esimerkiksi tässä ketjussa olisin käyttänyt vaikkapa "vanhakin-on-uusi" nimmaria.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Häiriköinti
Sinä joka rälläsit viime yönä aamuun klo. 00 :04 koulun pihassa ja pitkin kyliä. Rekkari ylhäällä. Terv. Kerrostalon as893594Askanmäessä Huippu esitys
Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna263120- 563074
- 612895
Mä sanon tän suoraan.
Se on sun käytös mikä ajaa pois. Et välitä muitten tunteista kun omistasi.642720Kerro jotakin hauskaa. :)
Kirjoita jotakin mukavaa vaikka kaivatustasi. :) Ei törkytekstejä kiitos. :)542707On olemassa tiettyjä sääntöjä!
Ja jos aiot pärjätä mun kanssa niin teet vain niinkuin mä sanon. Mieheltä Naiselle622446Pohdinttavaksi
No siis, saiko yrityksen toimitusjohtaja potkut vaiko älysi ihan itse jättää nimellisen tittelin ettei maine enää enempä802291- 692138
- 452132