Aspergeroireiset hallitsevat maapallolla ja aiheuttavat sodat, köyhyyden ja kurjuuden. Aspergeroireset ovat empatiakyvyttömiä, heillä on kommunkointipulmia, ovat kapeakatseisia, tukeutuvat ohjaavaan henkilöon, omaavat voimakkaan tunnemaailman ja elävät omassa kuplassaan kuten he itse sanovat.
Julkinen sektori on aspergeroireinen ja verotus ja monet lait ovat vastoin useita moraaliohjeita. Jalo 8. osainen polku kehoittaa harjoittamaan elinkeinoa josta ei ole vahinkoa kenellekkään. Oikea puhe on myös hyve.
http://www.nic.fi/~laan/polku.htm
Aspergerihmisten maailma
5
193
Vastaukset
- Anonyymi
Sanoo hän, joka ei selvästikään tiedä asiasta mitään
Miltä sivustolta tiedot etsit? - Anonyymi
"Aspergeroireiset hallitsevat maapallolla ja aiheuttavat sodat, köyhyyden ja kurjuuden. Aspergeroireset ovat empatiakyvyttömiä. "
Ei pidä paikkaansa! Nuo ovat narsistin ominaisuuksia! Asperger ihmiset voivat olla jopa yli tunteellisia ja hyvin herkkiä. Joskus myös herkästi suuttuvia mutta se johtuu siitä että näemme maailman paljon moniulotteisemmin kuin normi ihmiset.
AssiMies89- Anonyymi
Ja kyllähän se joskus alkaa raivostuttamaan kun joutuu käymään keskusteluja itseään tyhmempien ihmisten kanssa.
AssiMies89 - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ja kyllähän se joskus alkaa raivostuttamaan kun joutuu käymään keskusteluja itseään tyhmempien ihmisten kanssa.
AssiMies89Se on juurikin se ärsyttävin juttu mitä en uskaltanut tunteistani sanoa 50 vuoteen .
Keskustelut tuntuu usein niin kiduttavan tyhmiltä ja sit yrittää kohteliaasti näytellä niinkuin olis itse vielä tyhmempi jottei ne ihmiset hermostuis. Se on emotionaalisesti aivan kauhee kokemus
"poiuytrfghj"
- Anonyymi
Tosiaan asperger henkilöt yhdistetään joihinkin sekoilijoihin vaikkapa tuolla ylilaudalla jossa joskus tulee jotain katottua kun joku somessa sinne linkittää. Mutta ne as henkilöt joita itse olen tavannut on olleet sellaisia saksalaisen dekkarin Kettu sarjassa as-henkilöä näyttelevän lenny wandmann tyyppisiä fiksuja tyyppejä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 74904
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s104768- 55725
- 43694
- 49654
- 44640
- 31629
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?34577- 50570
- 38516