Kylläpäs oli aikamoiset bileet. Alku näytti siltä että eihän siellä mitään tule tapahtumaan, mutta kun ilta eteni niin johan alkoi tapahtua ja osa porukasta taisi ryypätä ihan kunnolla. Suurimmilta järjestyshäiriöiltä sentään vältyttiin.
Lemust leippä
5
373
Vastaukset
- Anonyymi
Mun mielestä tapahtuma oli hieman yliammuttu sillä porukka enimmäkseen ryyppäsi siellä. Muutamalla kaverilla lähti mopo käsistä oikein kunnolla. Kyllä parempi olisi ollut järjestää vain ihan perinteiset markkinat niin kuin ennenkin ja toivottavasti tästä otettiin nyt opiksi.
- Anonyymi
Ilta oli muuten mukava, mutta aika paljon otti päähän ne muutamat kaverit jotka viinapäissään siellä kekkuloivat.
- Anonyymi
Ei pidä valittaa. Tuollaisissa tapahtumissa on aina alkoholi läsnä ja se pitää vaan hyväksyä. Järjestyksenvalvoja on sitä varten että poistaa häiriköt.
- Anonyymi
Itse markkinat olivat päivällä ja ne olivat tälläkin kertaa hyvät. Se mitä siellä illalla tapahtui niin meni sitten täysin yli ja toivottavasti ensi vuonna ei vastaavaa enää koeta.
- Anonyymi
Kyllä se leipämyynti siellä markkinoilla oli jälleen todella vähäistä. Alkuvuosina oli paljon enemmän leipämyyntiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24045241Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella
Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole12325996SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude32515677Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3011203Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy17110805Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h1229707Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369681Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858478Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.2426824Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2236491