Hotel Intercontinental Hurghada

Matkustaja

Olen lähdössä viikon matkalle Egyptiin 29.3.2005. Majoitun Hotel Intercontinentalissa Hurghadassa. Kannattaako ostaa etukäteen puolihoitopaketti? Minkähintainen päivällinen oli ostettuna hotellista? Minkälaiset sukellusmahdollisuudet ovat hotellin rannalla? Olisin kiitollinen myös muista hotelliin ja Hurghadaan liittyvistä tiedoista.

1

775

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kamelinainen

      Vinkkinä kaikille Hurgahadasta retkille aikoville: jos ostat esim. Luxorin matkan paikallisilta, ota kirjallinen todistus siitä että matkalla mennään juuri niitä nähtävyyksiä katsomaan joita myyjä on luvannut. Huijaaminen tuntuu olevan systemaattista ja turistitolvanat eivät huomaa mitään kun oppaat ja matkanjärjestäjät viilaavat linssiin mennen tullen. Meillekin esiteltiin Kuolleitten laaksosta vain vaatimattomat kuningattarien haudat ja Kuninkaiden laakso jätettiin käymättä eikä viety Hatshepsutin temppeliinkään. (jotka ovat MUST Luxorin retkillä)
      Aika meni matkamuistokrääsäkauppiaiden "kohteissa" käynteihin ja näin säästyi matkanjärjestäjältä hintaan sisältyneet pääsymaksut.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      50
      3874
    2. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      105
      3425
    3. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      34
      2811
    4. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      26
      2478
    5. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      20
      1879
    6. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      5
      1829
    7. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      185
      1766
    8. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      29
      1578
    9. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      387
      1468
    10. Huomenta kulta

      En mä halunnut sulle ilkeillä,päinvastoin. Miks mä niin tekisin ku rakastan sua ❤️ mut anteeksi jos ilmaisin itseäni huo
      Ikävä
      9
      1248
    Aihe