Minulla on ollut vaikka millaisia autoja ja Skodat ovat olleet ihan hyviä, itseasiassa loistavia verrattuna erääseen japanilaiseen merkkiin joka alkaa T kirjaimella.
Skoda on ihan hyvä auto
17
75
Vastaukset
- Anonyymi
Eipä tuo yllätä ketään.
- Anonyymi
Saksalaisen Dekra-katsastusketjun tuore vikaraportti on kattava isolla koolla. Tulosten taustalla on 15 miljoonaa määräaikaiskatsastusta Saksassa vuosina 2016 ja 2017.
Vikaraportista on päteväksi käytettyjen autojen oppaaksi. Kattava vikaraportti paljastaa armotta, mitkä ovat vähävikaisia automalleja, mitkä taas murheenkryynejä.
Linkki: https://moottori.fi/liikenne/jutut/onko-autoni-luotettava-patevan-vastauksen-antaa-kattava-katsastusraportti/
Skoda Octavia sijoittui isommassa keskiluokassa sijalle 4 ja isommassa keskiluokassa ajokilometreillä 50 - 100 tkm sijalle 4 .
- Anonyymi
Onko Trabant tosiaan Japanista?
Skooda on ihan kiva kauppakassi jos hyvät autot ei kiinnosta eikä pikkuviat haittaa.
- Anonyymi
Skoda puoltaa vasemmalle. Missä vika? Ideologinen syy?
- Anonyymi
Lapsellisten hiekkalaatikko on tämä palsta,mitä ny vähän kunnianloukkauksia ja aivotonta solvausta. Menkää huu haa palstalle ja sekoilkaa siellä.
- Anonyymi
Onko Skoodassa vielä takana moottori, tuli mieleen Skoda S 100.
- Anonyymi
Skoda viettää vasemmalle koska sehän on ihan hyvä itäauto. Minä en itäautoilla ajele tietenkään.
- Anonyymi
Mun itin auto on oalempi, kun tun äitin auto. Lällällläää.
- Anonyymi
Itse ajan aina uudella Mersulla, mutta Toyota on köyhille ihan hyvä kulkupeli. Skodaan en edes katsoisi, ennemmin vaikka Dacia tai Lada, jos millään ei ole mitään väliä ja kaikki kelpaa köyhyyden kiirastulessa.
- Anonyymi
Juu, uskotaan, Mesemiehethän täällä keskustelee ja varsinkin ne jotka ajavat uusilla.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Juu, uskotaan, Mesemiehethän täällä keskustelee ja varsinkin ne jotka ajavat uusilla.
Skodahiirulaisen kateuden määrä on uskomaton.
Itse olen tykännyt Skodasta kaikista eniten mitä minulla on autoja ollut. Nyt jo yli 400tkm mittarissa ja ei ole tarvinnut mitään isompaa korjata.
- Anonyymi
Enpä voisi Skodalla ajaa.
Naapurin Toyota-äijä keljuilee ja nauraa jos Skodalla ajan.- Anonyymi
Ei Skodalla ajeta, se on hinauksessa...
- Anonyymi
Skoda kiihtyy alamäessä, Skoda-kuski ylämäessä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen mukaan rasismi on huumoria
Vaan kun koomikko kutsui Halla-ahoa fasistiksi, niin piti haastaa oikeuteen. Mihin se huumorinitaju yhtäkkiä hävisi? ⠀1334640BOIKOTOIN - Ei mitään Suomi.fi postilaatikoita käyttöön
Ainakaan minulle! Vai että pitäisi alkaa siellä käyädä katselemassa tammikuusta 2026 siis periaatteessa päivittäin että2033888- 2103132
Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta
Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome1092999Hallitus on kaadettava ja Orpon on erottava
Mikään muu hallitus ei ole oman elämäni aikana tuhonnut näin paljon tämän maan taloutta ja työllisyyttä sekä suomen main662797- 1181615
HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi
Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok61574- 601306
Aitolehti Capital
HehkuB on myynnissä, kovalla työllä saavutettu unelma joka sekin lässähti kuten kaikki mihin ryhtyy! Nyt Sewen asialle2461143MOT: Työmarkkinatori on olemattomien työpaikkojen hakupaikka
Työpaikkojen tietoja ei tarkisteta, ja ainakin noin noin 10% on olemattomia työpaikkoja ja sen lisäksi eri rekryfirmat t1381079