Sony DSC- P200 manuska

Arska

Tuollainen 7.2 megapikselin vempain tarttui mukaan ulkomailta.

Itse sen kanssa pärjäilen kyllä, mutta kielipuolet sukulaiseni kaipailevat ihmisenkielistä manuaalia.

Löytyneekö sellaista jo suomeksi vai meneekö pantomiimiopiskeluksi.

3

739

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tomppa

      Sukulaiset saavat suomenkielisen opuksen laillisesti jos ostavat kameran Suomesta maahantuojan tuomana. Muuten eivät.

      • Arska

        nimittäin järki. Tuosta vastauksesta ei selviä yhtään mitään kertomisen arvoista


      • Arska

        Muistutanpa tässä vielä Tompasta joka on taas aukaissut sanaisen saasta-arkkunsa samoilla soopajutuilla toisen käyttäjän viestin yhteydessä.

        Kommentoin myös siihen viestiin Tompan "asiantuntijalausuntoja". Tämä vain muistutukseksi siitä, että en puhunut itse paskaa kun mainitsin Tompan samankaltaisesta mossotuksesta aiemminkin.

        Jos joku fleimaa palstalla, niin...

        (Eli uuslukutaidottomille ylläpitäjille: tämä Tomppaan kohdistuva kritiikkini EI ole perusteetonta, joten jättäkää viestini rauhaan!)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä

      Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla
      Maailman menoa
      611
      2213
    2. Sinä. Just sinä.

      Palataan ajassa taaksepäin vuosi tai kaksi. Mitä tekisit toisin jos voisit?
      Ikävä
      108
      1088
    3. Hotellille löytyi ostaja....

      Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,
      Kuhmo
      23
      1065
    4. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      4
      927
    5. Onko se loukkaavaa

      Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k
      Ikävä
      101
      855
    6. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      85
      833
    7. Onko kaivattusi seinäruusu?

      Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai
      Ikävä
      50
      759
    8. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      89
      752
    9. Tiedätkö kaivattusi musiikkimaun?

      Minkälaisesta musiikista hän pitää?
      Ikävä
      63
      725
    10. Moi, olen Lampunhenki

      Kerro toivomuksesi🏺
      Ikävä
      65
      573
    Aihe