Kerro, minä pyydän..

Anonyymi

Mies, olen tullut pohtineeksi sinun hiljaisuutta. Mistä se kumpuaa ja miksi? Yritän ymmärtää sinua. Onko sillä jokin suurempi tarkoitus vai onko se sinun tapasi sanoa, painu helvettiin ja pysy siellä?

12

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      mistä kumpu kumpuaa....

    • Anonyymi

      Katsoppa peiliin näkyykö jotain osutokumpua?

    • Anonyymi

      Kumpuja siellä täällä.

    • Anonyymi

      Se vaan on. Ei se mitään tarkoita. Hiljaisuus on hiljaisuutta, tiedätkö.

    • Omalle miehellesikö yrität viestitellä? Mutta useimmilla miehillä on tapana hautautua "kaivoon" miettimään ajatuksiaan. Sitten ne voi kömpiä sieltä "kaivosta" ulos, kun on ajatukset ja asiat selviä/valmiita. Keskeneräisiä asioita mies ei voi yleensä käsitellä. Naiset voivat puhua, vaikka ei ole valmiita vastauksia. Naiset käsittelevät asioita puhumalla, mutta harvoilla miehillä on sellainen taito. Odota ja kerro, että voi vähän niitä mietteitä avata, vaikka ei ole vastauksia.

    • Anonyymi

      Someword sinner mitä lienee tarkoittaa.

    • Anonyymi

      doo wap doowap onkohan tuo joku tanssi>?

    • Anonyymi

      Olet syntinen nainen.
      Olet syntinen mies.

    • Anonyymi

      Lisäksi tulin pohtineeksi, mitä haluat minusta? Kumpa kertoisit edes jotain? Mitä ajattelet tai tunnet juuri nyt? Ap

      • Anonyymi

        Pelkästään kirjoittamalla ei asiat selviä. Ne selviävät vain sillä, että rupeaa viettämään yhteistä aikaa toisen ihmisen kanssa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Pelkästään kirjoittamalla ei asiat selviä. Ne selviävät vain sillä, että rupeaa viettämään yhteistä aikaa toisen ihmisen kanssa.

        Se on aika vaikeaa, kun toinen vastaa hiljaisuudella, vaikka olen häneen IRL ottanut yhteyttä. Ap


    • Anonyymi

      Ajan kuluessa kasvanut... Tietty tuntemusten jähmettyminen ja sitä ruokkii myös oma arvomaailma ja lisään myös itsepäisyyden ja sen, että vastaantuleminen on vuosi vuodelta näistä syistä tullut haastavammaksi... Tai ei haastavammaksi, kun en ole pitkään aikaan enää.. piitannut lähestymisestä käytännön tasolla, eli ainakin tänne riittäisi vielä ajatustenvirtaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      128
      6003
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      57
      4346
    3. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      58
      2761
    4. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      28
      2618
    5. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1865
    6. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      15
      1534
    7. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      34
      1392
    8. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      24
      1351
    9. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      27
      1177
    10. T, miten mun pitäis toimia

      Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest
      Ikävä
      43
      1121
    Aihe