Kieltä näyttävä kunnan kodinhoitaja

Anonyymi

Sitten niiden pomot vinkuu että on heillä pätevä henkilökunta. Ei muuten ole.

12

231

    Vastaukset 12

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Voi olla paperilla pätevä mutta jos on laskettu osaamaton läpi vain siksi ettei koulu menettäisi rahoitusta tai mainettaan niin eihän se paperikaan merkitse käytännössä mitään.
      Tosin, ikävä kyllä julkisella sektorilla tuijotetaan sokeasti vain koulutuksia ja muodollista pätevyyttä, työkokemus ja -osaaminen on ihan sivuseikka...

      • Anonyymi

        Eräiltä osin on valinnoissa pitäydyttävä muodolliseen pätevyyteen. Lainsäädäntö velvoittaa valitsemaan tehtävään juuri siihen työhön määrätyn koulutuksen omaavan.


    • Anonyymi

      Jospa kyseinen työntekijä on työhönsä kyllästynyt, tympääntynyt, tai sitten erittäin väsynyt ihminen.

    • Anonyymi

      Huonoa käytöstä kyllä.

      • Anonyymi

        Vain pöljällä onnistuu.


    • Anonyymi

      ennevvanahaan kaet ne on nostanna hammeen helemoo ja näättännä paljaan takamuksen.

      • Anonyymi

        Tuliskohan mieleenkään nykyaejan nuorille naesille... tosin kesällähän nuo kulukoo jo valamiiks puolj percettä paljaana.


    • Anonyymi

      Jotkut kodinhoitajat näyttävät häpykielensäkin.

    • Anonyymi

      Kuka lienee se kotihoitaja, joka jatkuvasti vanhuksille toteaa että "teeppä itse" ! ! ! Jäykistä raajoista kärsivä ikäihminen pyytää apua, että jalka nousisi, ei auta vaan toteaa "teeppä itse", ikkunaverhojakaan ei voi avata, vaan vanhus "tehköön itse".

      Vai liekö useampiakin, monesta suunnasta kuullut kuitenkin vastaavasta. Vaikka kiirekin olisi, niin tärkeintä kuitenkin pitäisi olla auttaa siinä missä apua tarvitaan. Ja varmasti nämä samaiset henkilöt sitten kirjoittelee jonnekin suurista työtaakoista ja muusta työn rasittavuudesta. Tekevät sen itse kuitenkin, vaikkeivät paljon muuta ! ! !

      • Anonyymi

        Minä se olen. Teen aivan oikein kun laitan vanhukset itse liikkumaan. Muut hoitajat passaa vanhukset vuodepotilaiksi.


      • Anonyymi

        Saattaisi ne vanhatkin jäsenet vielä norjistua jos tulisi vähän liikettä ja venyttelyjä.


    • Anonyymi

      Toivon totisesti, että vielä itse jatkossa "lihaksien jäykistyessä" tunnetta samaa. Ja että ei kukaan silloin ole auttamassa. Maksullisessa palvelussa vielä vanhuksina ... HYH ! !

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yli 3 Vuotta sinä jaksoit

      ja yrititit ottaa selvää minusta. Aika hämmästyttävää. Naiselle.
      Ikävä
      91
      1497
    2. Mikä on viimeinen

      este joka vielä pitää sinut ja kaivattusi erillään?
      Ikävä
      83
      1032
    3. Näin kaivattuni viimeksi...

      ...? Se tuntui kuin... ?
      Ikävä
      67
      927
    4. Miksi kumppaniehdokkaan oma elämä on teille ongelma?

      Täällä monesti kuulee vaatimuksia siitä, että kumppaniehdokkaalla ei saisi olla lemmikkejä, lapsia, kavereita, eksiä, su
      Sinkut
      361
      871
    5. Oikea nainen

      On äärimmäisen naisellinen, pienikokoinen, kapeaharteinen, pienet kapeat kasvot, paksut huulet, kauniit hiukset, upeat t
      Sinkut
      173
      856
    6. Harmi että välimme

      Menivät niin solmuun.
      Ikävä
      92
      783
    7. Olen pahoillani mies ihan kaikesta

      Et sinä ole edes tehnyt mitään väärää. Eihän kenestäkään ole pakko tykätä. Pyydän anteeksi kaikkea häiriköintiä, joka on
      Ikävä
      61
      605
    8. Se ei silloin ollut sattumaa

      vaan tarkkaan suunniteltu juttu. 🪤
      Ikävä
      63
      576
    9. Hei sinä rakas mies.

      Milloinkaan kohdataan? Toivottavasti pian....❤️
      Ikävä
      36
      531
    10. Minä olen käyttänyt mustan magian riittejä ja taikoja aiheuttaakseni epäonnea ja pahaa joillekin

      Ne jutut on toimineet. Olen harjoittanut tätä parisenkymmentä vuotta
      Ikävä
      128
      517
    Aihe