Uusia älyttömiä määräyksiä tullut jälleen EU sta, liikennemerkit taajamissa pitää vaihtaa sukupuolineutraaliksi, koska niissä on kuvattu enimmäkseen miehiä. Uutisissa juuri kerrottiin, että esimerkiksi Vaasassa muutostyö maksaa noin 200.000 euroa. Mieluimmin rahat voisi käyttää liikenneturvallisuuden parantamiseen kerrottiin Vaasasta, koska tässä liikennemerkkien vaihtotyössä rahat menee hukkaan.
Liikennemerkit sukupuolineutraaliksi
7
<50
Vastaukset
Femakot ovat olleet asialla
- Anonyymi
Eikös niille merkkien ukoille voisi maalata hameet? Tulisi halvemmaksi.
- Anonyymi
Enpä usko. Saattaisi olla, etten vielä 200 tuhannella lähtisi maalailemaan hameita Hangosta pohjoiseen kaikki kotimaan taajamat kiertäen. Veikkaan että polttoaineisiin ja mustaan maaliin menisi jo puolet. Syödäkin varmaan matkalla pitäisi jotain. Verottaja veisi joka tapauksessa loput.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Enpä usko. Saattaisi olla, etten vielä 200 tuhannella lähtisi maalailemaan hameita Hangosta pohjoiseen kaikki kotimaan taajamat kiertäen. Veikkaan että polttoaineisiin ja mustaan maaliin menisi jo puolet. Syödäkin varmaan matkalla pitäisi jotain. Verottaja veisi joka tapauksessa loput.
Jaa niin no, kun tarkemmin lukee niin 200 tuhatta per kaupunki saattaisin jo lähteä tarjoamaan mikäli kilpailutus tulee julkiseksi.
- Anonyymi
Miksi?
Suurinosa naisistakin kulkee ja on housut jalassa.
Outoa sukupuolittamista tuo koko touhu.
Mitä väliä kunhan liikennemerkistä tietää mitä se tarkoittaa.
T. Nainen
- Anonyymi
Minusta on törkeä tuo liikennemerkki jossa pedofiili-ukko taluttaa pikku-tyttöä jonnekin...
- Anonyymi
Tulkitset väärin. Siinähän tytär on saanut houkuteltua vanhemman mieshenkilön nykyisin niin muodikkaalle sokerideitille. Kysyttyään mieheltä minne mentäisi, niin mies tietää ja vie neitokaisen kahville läheiseen kahvilaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olet toisen kanssa
...ja minä yhä vain sinua kaipaan. Tiedän ettet ole onnellinen siellä. Älä hukkaa aitoa onnea ja rakkautta hukkaan vain1511331- 281276
Kuka teistä on paras nainen
A-nainen? J-nainen? K-nainen? M-nainen? S-nainen? Vai kenties joku muu...? 😊611219- 781164
Osaako joku selittää tätä
Että miksi mulle on joka toinen ventovieras ihminen tyly ainakin ilmeillään ja eleillään?751132Jos me joskus nähtäisiin
niin ei kai sen vielä tarvitsisi merkitä sen enempää? Ja voihan olla ettei kumpikaan enää siinä vaiheessa edes haluaisi1031123Immu otti pataan
Olen pettynyt, hänen piti viedä Stagalaa kuin litran mittaa - mutta kuinka kävikään? Voi hemmetti sentään.... Ääääääh!651101- 54978
Lesken uusi
Onko totta että puolangan kunnalla töissä ollut mies joka kuoli niin sen vaimolla jo uusi lohduttaja. Pitäneekö paikkans17852Persun suusta:"Köyhät on luusereita ja ansaitsevat köyhyyden"
Ministeri Juuston apulainen näin uhoaa. Mitäs siinä. Kyllä on jo tiedetty muutaman vuoden hallitustyön pohjalta että per173812