Kauris ja rapu avio-ongelmissa - avioeroko tulossa?

Anonyymi

Osittain hömppää, mutta ehkä astrologiasta kiinnostuneille mielenkiintoinen kysymys:
Osaako kukaan tulkita, mihin parisuhteen solmut menossa ja mitä tulevaisuus tuo astrologian näkökulmasta, jos speksit kuten alla?

Viime vuodesta ollut hankalaa, eikä vain parisuhteen saralla, vaan lisäksi myös työstressiä jne, mikä on onneksi nyt helpottanut. Sen jälkeen paukahti kuitenkin aviokriisi, ja puoliso haluaa yhtäkkiä nähdä "jotakin muutakin".

Horoskoopit on povanneet hankaluuksia pitkään, mutta itse en osaa niitä tulkita sen kummemmin. Jollakin tasolla uskon niihin.

Alla minun tiedot (rapu - nouseva neitsyt)

Aurinko Ravussa 

Kuu Jousimiehessä 

Merkurius Ravussa 

Venus Leijonassa 

Mars Kaksosissa 

Puoliso (kauris - nouseva leijona)

Nousumerkki Leijonassa 

Aurinko Kauriissa 

Kuu Vaa’assa 

Merkurius Kauriissa 

Venus Jousimiehessä 

Mars Kauriissa

3

83

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Rapu haluaa lähelle ja kauris taas ei halua.. aivan mahdoton yhtälö. Valitan.

    • Anonyymi

      Vastauksia lyhkäisesti;

      Alla minun tiedot (rapu - nouseva neitsyt) -
      Rapu on koti-ihminen ja neitsyt perfektionisti, eli tässä spektillä oleva haluaa kotiin järjestystä eikä pidä sotkuista. tämä koskee myös ihmissuhteita ei ainoastaan kodin tavara yms. järjestystä ja siisteyttä.

      Aurinko Ravussa - on puhtaimmillaan turvallisuudentunne "jonnekin kuulumista" kuten esimerkiksi eheään kotiin jossa on täydelliset hoivaajat, äiti ja isä

      Kuu Jousimiehessä - kuu on sielun mystinen puoli ja kun kuu on jouskarissa se tekee ihmisestä levottoman. avaraktseisen mutta eivät välttämättä huomaavaisia.
      Se taas saattaa saada aikaan vihamiehiä ihan kuin huomaamatta. Voit sekä bilettää, että opsikella vaivatta tuntikausia, uksonto jossakin muodossaan on lähellä sinua ja tahdot tietää vastaukset.



      Merkurius Ravussa - Tämä vahvistaa suurta haluasi tietoon, ilmeisesti teet muistiinpanoja joita sitten tutkiskelet.Vaikka Merkurius kuvaakin karmallisia haasteita ajattelun ja ilmaisun suhteen, se antaa myös ratkaisumalleja. On tärkeää miettiä, millaisen maailmankuvan on rakentanut itselleen omien uskomusten ja asenteiden pohjalta.

      Venus Leijonassa - Venus on sydämenhaltija, cupido. luova ja elämäniloinen, mutta huomionkaipuinen, tunteissaan ja ulkomuodossaan usein dramaattisen näyttävä.

      Mars Kaksosissa - Nopeatempoinen, useasti mielenkiinnon kohteita vaihtava toimija. Kaksonen on olemuspuolen kaksi eri puolta Jing ja Jang, tänään tätä, huomenna jotain muuta.

      Puoliso (kauris - nouseva leijona)- Kaurin tietää kaiken ja Leijona taas mahtailee, aika haastava yhdistelmä. Sosiaalinen puoli tullee enemmän esille vanhempana. Nousevissa leijonissa lienee lämpöä ja tunnetta hyvinkin paljon. Liekö "hieman" huomionkipeitäkin Cool ja päämäärätietoisia?

      Nousumerkki Leijonassa -Nousevissa leijonissa lienee lämpöä ja tunnetta hyvinkin paljon. Liekö "hieman" huomionkipeitäkin ja päämäärätietoisia.


      Aurinko Kauriissa -
      Kauriin merkille tyypillistä on vahva velvollisuudentunto ja korkea työmoraali. Toisaalta merkki on varovainen ja harkitsevainen. Kauris on usein perfektionisti ja omistautuu siksi mieluiten yhdelle alalle, jolla voi loistaa

      Kuu Vaa’assa - luonnollinen rauhantekijä, jolla on luontaiset diplomaattiset ja neuvotteluvalmiudet. On luultavasti taitava näkemään asioita toisen näkökulmasta, ja on valmis sekä kuuntelemaan tarpeen mukaan että tarjoamaan objektiivista neuvontaa tarpeen mukaan. Vaistomainen kyky osata toimia toisten kanssa voi tehdä henkilöstä suositun.

      Merkurius Kauriissa - Tarkka ja harkitseva ajattelija ja puhuja

      Venus Jousimiehessä - huumorintajuinen, avoin ja aktiviinen valloittaja ja asioihin heittäytyjä, vapaudenhaluinen, tässä voi tulla esiin se mainitsemasi "halu nähdä jotain muuta" ?!

      Mars Kauriissa - Vakava ja vastuullinen toimintatapa


      Pelkät Aurinkomerkit eivät vielä kerro kovin paljon yhteensopivuudesta, mutta jonkinlaista keskinäistä kemiaa niiden avulla voidaan arvioida. Jos puhutaan parisuhteesta, suhde on dynaamisempi, jos Aurinkojen välillä on jokin aspekti, kuin jos sellaista ei ole.

      Pääsääntönä on, että samaan elementtiin ja samaan polariteettiin kuuluvat merkit tulevat hyvin juttuun. Sekä maanmerkki Kauris , että vedenmerkki Rapu ovat feminiinisiä. Mutta >Rapu ja Kauris ovat vastamerkkejä. Vastamerkkien välillä voi olla aivan erityistä vetovoimaa, mutta toisaalta myös melkoista räiskettä

      Astrologia on "kartta elämälle", valmiita vastauksia tietämättä tarkkoja tietoja ei voi antaa, muutoinkin kaikki tulkinta on tulkintaa... Teen karttoja, mutta ...
      Toivottavasti näistä oli omalle pohdinnallesi jotain apua. :-)

      • Anonyymi

        Nopeasti kirjoittaen tuli muutama virhe , jotka tässä korjaan..
        avaraktseisen = avarakatseisen
        uksonto = uskonto


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      195
      6808
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      159
      2006
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1668
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1370
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      55
      1218
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      48
      1074
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      99
      1045
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      6
      967
    9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      251
      934
    10. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      909
    Aihe