Olipa kerran

Anonyymi

Kaupunki, nimeltä rauma. Hyvin meni rahallisesti ja muutenkin. Sitten joku Koski rauman rahavarantoihin. Koski kovalla kädellä vuosien aikana. Kaupungin rahavarannot putosivat kymmeniä miljoonia ja nyt pitää alkaa säästämään, niin kovasti joku niihin Koski. Nyt tietty ikäluokka pääsee eläkkeelle, onneksi tämä Koski juuri oikeita henkilöitä.

2

249

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ne tarvii työntekijöitä jolle eivät maksa palkkaa. Minuakin houkuteltu jo pariin hommaan, työkkäri välittää palkattomia työntekijöitä tekemään palkallisten hommat koska pitää säästää. Ja karenssia tulee jos ei mene 100 euroa lähti tuesta heti mutta en todellakaan aio tehdä palkatonta työtä. Kauhea uhkailu ja paniikki työkkärissä mistä ne saa ilmaisia työntekijöitä. Kunnan sakkomaksut on vissiin aika suuret.

    • Anonyymi

      Ei nämä päiväkodit ja koulut ilmaisia ole. Niihin sitä rahaa nyt on uponnut ja uppoaa vielä. Maksa veros.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla

      suoja työ paikka? 🤔🤷‍♂️
      Ikävä
      48
      4056
    2. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      13
      1940
    3. Oletko nainen alkanut kammoamaan minua

      Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom
      Ikävä
      63
      1385
    4. Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä

      Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise
      Maailman menoa
      95
      1316
    5. Toivoisitko Rakas vielä?

      Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.
      Ikävä
      68
      1215
    6. Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen

      Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A
      Kotimaiset julkkisjuorut
      5
      1111
    7. Koska tajusit silloin aikanaan

      että olin ihastunut sinuun? 🤭😍 Taisin olla aika läpinäkyvä 🫣❤️
      Ikävä
      47
      971
    8. Ihan pieni näkeminen vaan

      👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥
      Ikävä
      28
      959
    9. Keskustelua kasteesta

      You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti
      Kaste
      334
      940
    10. En haluaisi kaiken kuihtuvan pois

      ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?
      Ikävä
      40
      927
    Aihe