Kaupunki, nimeltä rauma. Hyvin meni rahallisesti ja muutenkin. Sitten joku Koski rauman rahavarantoihin. Koski kovalla kädellä vuosien aikana. Kaupungin rahavarannot putosivat kymmeniä miljoonia ja nyt pitää alkaa säästämään, niin kovasti joku niihin Koski. Nyt tietty ikäluokka pääsee eläkkeelle, onneksi tämä Koski juuri oikeita henkilöitä.
Olipa kerran
Anonyymi
2
267
Vastaukset
- Anonyymi
Ne tarvii työntekijöitä jolle eivät maksa palkkaa. Minuakin houkuteltu jo pariin hommaan, työkkäri välittää palkattomia työntekijöitä tekemään palkallisten hommat koska pitää säästää. Ja karenssia tulee jos ei mene 100 euroa lähti tuesta heti mutta en todellakaan aio tehdä palkatonta työtä. Kauhea uhkailu ja paniikki työkkärissä mistä ne saa ilmaisia työntekijöitä. Kunnan sakkomaksut on vissiin aika suuret.
- Anonyymi
Ei nämä päiväkodit ja koulut ilmaisia ole. Niihin sitä rahaa nyt on uponnut ja uppoaa vielä. Maksa veros.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 62905
- 119704
J-mies, miten voit olla niin varma siitä
että minä olen juuri se nainen, kenen ajattelet ja haluat minun olevan, se kenelle avaat ajatuksiasi ja tunnustat syvimp79680- 39630
Jani Wickholm on kuollut
Tämä oli Janilta hieno laulu. https://youtu.be/72wWxqWon7k?is=5HKdV-H8yY466YXm36621- 86547
Alan pikkuhiljaa olemaan sinut
sen asian kanssa, että en tule enää löytämään ketään. Mikä tilanne sinulla on ja miten olet koittanut ratkaista tilante110535- 41481
- 37475
- 70446