Uudistukset ovat olleet syvältä per..., ja vielä on kehdattu laittaa viestin lähetykseen täysin turha animaatio, ihme että ei jotain elokuvaa tarvitse katsoa. Saattaa enteillä pakollista ja kuitattavaa mainoksen katselua tulevaisuudessa.
Turha animaatio viestin lähetyksessä
Anonyymi
16<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
kokeilen miten animaatio käynnistyy
Katsotaan mikä tunnus tuolla animaatiolla...
kokeillaan miten tämä tehoaa: keskustelu.suomi24.fi##react-root > div > .hJuoWV.Toaster__ToastsList-sc-1rh1tqx-2 > .AVMko.Toaster__ToastItem-sc-1rh1tqx-3
uBlock ehdotti alun perin muotoa joka alkaa ###react-root >
No ei toiminut.
Mutta tämä versio toimi:
keskustelu.suomi24.fi##.AVMko.Toaster__ToastItem-sc-1rh1tqx-3
Tuo siis uBlock origin suodatinluetteloon niin turha animaatio häviää.
Nyt kun löytyis vielä suodatin joka ottaa pois tuon typerän Lue lisää - toiminnon aloitusviestistä ja saisi aloituksen näkymään alun perin kokonaisena.
Testaan versiotasi!
Hitto, sehän toimii. Olet nero, kiitosta sulle.
Kun minä seuraavan kerran tarvitsen apuasi, huutelen sinua hätiin "uBlock Origin taitajana". Hienoa että joku osasi valita parhaan suotimen, ja jaksoi vielä opetella suotimien teon.
Kiitos, mutta oma osaamiseni on varsin rajoittunutta. Erilaisia viestien suodatustoimintoja palstalle on jonkun muun minua osaavamman toimesta kertynyt useita erilaisia keskusteluun keskustelu.suomi24.fi/t/15911988/onko-s24n-tietokanta-sql-vain-ei-sql
Meillä on valmiina työkalut tehdä vaikka mitä jos vain osaisimme niitä käyttää.
Minä myös kokeilen.
Hieno!
Kuinka suodatan vain react.js JavaScript tiedoston uBlock Originilla? Voiko sen tehdä, vai menettääkö kirjoitusmahdollisuuden. Mahdollisesti ei onnistu, koska juuri tuo sama funktio huolehtii muustakin viestinnästä:
"Kommentti lähetetty onnistuneesti."
"Kiitos! Tarkistamme viestin mahdollisimman pian."
"Linkki kopioitu."
"Jokin meni pieleen - yritä hetken kuluttua uudestaan."
"Tarkista viesti: voit lähettää saman viestin vain kerran."
"Kiitos! Tarkistamme viestin mahdollisimman pian."
"Jokin meni pieleen - yritä hetken kuluttua uudestaan."
"Jokin meni pieleen - yritä hetken kuluttua uudestaan."
"Kiitos! Tarkistamme viestin mahdollisimman pian."
"Linkki kopioitu."
Älkää vastailko tähän, koska tuossa ylempänä on jo toimiva ratkaisu:
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16052091/turha-animaatio-viestin-lahetyksessa#comment-99078193
Ei se mua haitaa.
Mikä ei sua haittaa?
Joudut tekemään sen käyttäen javascriptin muokkaukseen soveltuvaa selaimen lisäosaa kuten TAMPEREAPINA. Poista kaupungin nimen lopusta kirjain E ja käännä eläimen nimi englanniksi niin tiedät mikä on työkalun nimi.