Onko abortti oikeutettu minulle

Anonyymi

Jouduin päätymään aborttiin. Siksi koska olen hyvin heikko. En mitenkään olisi jaksanut viedä raskautta loppuun tai puoleenväliin. Naiset on heikompia. Siksi abortteja kin naiset tekee. Kun olin tehnyt abortin niin kuukauden päästä minusta tuli esille vahvuus jota ei raskaana ollut. Olen nyt tyytyväinen.

4

70

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jopa itse P.Räsänen on kertonut kuinka huomattava rasitus on lapsen saaminen. Eipä ihme sitten, jos on jo valmiiksi heikko kantamaan raskauden tuomia rasituksia. Muistaakseni sosiaaliset syyt luokiteltiin juuri ennen lakia 1970 juuri heikkoustiloiksi.

    • Hyss.yti hy.ssyn... taas näitä sakin aloituksia joihin ei sallita ainuttakaan "väär.ä miel.istä" vastausta ? ;)

      No onhan se cu.mma miten valta osa (eli cunn.on naiset) selviää kaikesta ja ihan hyvinkin, miten sellainen on mahdollista!?

      "minusta tuli esille vahvuus jota ei raskaana ollut. Olen nyt tyytyväinen."

      Juu, cet.äbä ei lapsen t-ppam.inen voim.aannuddaisi!

      Pl.ääh,... Yritt.äkään nyt cecs.iä edes vähän parempia brov.oja.. ;D

    • Anonyymi

      Aborttiasiamiehet manaavat epävarmojen äitien päälle "voimia", kun he huokuttelevat äitejä vaihtamaan lapsensa pieniin mukavuuksiin. Noihin "voimiin" ei ole syytä koskea pitkällä tikullakaan.

      • Anonyymi

        Niin niin. Totta. Onhan se erittäin epäilyttävää jos äidillä on voimia. Äidillä ei saa olla voimia vaan hänen tulee olla täysin voimaton. Vai mitä meinaat siis? 🙄


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      101
      1835
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      59
      1190
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      461
      1179
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      170
      1063
    5. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      58
      841
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      132
      837
    7. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      49
      786
    8. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      773
    9. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      728
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      57
      691
    Aihe