Hei, taloyhtiön hallitus päätti kartoittaa korjaustarvetta taloyhtiössämme. He päättivät että isännöintiliike ja hallituksen puheenjohtaja kiertävät kaikki asunnot ja selvittävät kunnostustarvetta. Ei tässä mitään, asiasta tuli asukkaille ilmoitus että puheenjohtaja ja isännöinti kiertävät ja että pitäkää lemmikit hoidettuna jne..
Tässä eniten vain alkoi hiertämään se että taloyhtiössä asuva pihapoliisi lyöttäytyi näiden mukaan ja nuohosi kaikkien kämpät siinä samalla. Onko tässä mitään mahdollisuutta tehdä rikosilmoitusta yksityisyyden loukkaamisesta koska vihaan yli kaiken tuota ukkoa enkä missään nimessä olisi halunnut että hän tulee nurkkiani katsastamaan, eikä halunnut moni muukaan. Mitä muuta voi tehdä kun polttaa ko. äijän auton kostoksi.
Yksityisyyden suoja?
2
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Kumma ettei henkilö "häirinnyt" isännöintiliikettä ja hallituksen puheenjohtajaa.
He olisivat voineet käskeä hevonkuuseen.
Jokin yhteiskirjelmä/valitus hallituksen puheenjohtajalle.- Anonyymi
Joo, ei häiritse niitä ku tuo on itsekin hallituksessa ja siellä aina valittamassa kaikesta mahdollisesta. On semmonen yhtiön perinne-esine joka asunnut tässä asuntojen rakentumisesta asti, eli jotain 30vuotta. Tietää kaiken kaikkien asioista ja olevinaan niin helvetin hyvä ukko. Osaa porukasta tuo vaan ottaa niin päähän kun on nokaansa työntämässä joka helvetin paikkaan eikä kenestäkään mitään hyvää koskaan sano. Siksi ei tuota halua päästää mihinkään sisälle koska en halua että keksii lisää juoruttavaa enkä todellakaan ole ainoa joka näin kokee.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1164775Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1844492Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.1171932- 4031701
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a331472Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan
Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann61229Upeeta! Rauha tulee pian!
Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is3711185- 741110
- 741055
- 92998