Yksityisyyden suoja?

Anonyymi

Hei, taloyhtiön hallitus päätti kartoittaa korjaustarvetta taloyhtiössämme. He päättivät että isännöintiliike ja hallituksen puheenjohtaja kiertävät kaikki asunnot ja selvittävät kunnostustarvetta. Ei tässä mitään, asiasta tuli asukkaille ilmoitus että puheenjohtaja ja isännöinti kiertävät ja että pitäkää lemmikit hoidettuna jne..

Tässä eniten vain alkoi hiertämään se että taloyhtiössä asuva pihapoliisi lyöttäytyi näiden mukaan ja nuohosi kaikkien kämpät siinä samalla. Onko tässä mitään mahdollisuutta tehdä rikosilmoitusta yksityisyyden loukkaamisesta koska vihaan yli kaiken tuota ukkoa enkä missään nimessä olisi halunnut että hän tulee nurkkiani katsastamaan, eikä halunnut moni muukaan. Mitä muuta voi tehdä kun polttaa ko. äijän auton kostoksi.

2

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kumma ettei henkilö "häirinnyt" isännöintiliikettä ja hallituksen puheenjohtajaa.
      He olisivat voineet käskeä hevonkuuseen.

      Jokin yhteiskirjelmä/valitus hallituksen puheenjohtajalle.

      • Anonyymi

        Joo, ei häiritse niitä ku tuo on itsekin hallituksessa ja siellä aina valittamassa kaikesta mahdollisesta. On semmonen yhtiön perinne-esine joka asunnut tässä asuntojen rakentumisesta asti, eli jotain 30vuotta. Tietää kaiken kaikkien asioista ja olevinaan niin helvetin hyvä ukko. Osaa porukasta tuo vaan ottaa niin päähän kun on nokaansa työntämässä joka helvetin paikkaan eikä kenestäkään mitään hyvää koskaan sano. Siksi ei tuota halua päästää mihinkään sisälle koska en halua että keksii lisää juoruttavaa enkä todellakaan ole ainoa joka näin kokee.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      79
      9011
    2. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      162
      5682
    3. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      135
      5107
    4. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      25
      3939
    5. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      85
      3490
    6. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      56
      3418
    7. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      103
      2781
    8. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

      Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
      Yrittäjyys
      40
      2761
    9. En tiedä ymmärrätkö

      Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk
      Ikävä
      10
      2751
    10. Kenenkä halli se on tulessa nelostiellä

      11 yksikköä paikalla
      Pyhäjärvi
      24
      1777
    Aihe