RKP on perusnuorten pahin vihollinen.

https://www.suomenuutiset.fi/suomalaisuuden-liitto-lisarahoitusta-mieluummin-monipuolisten-vapaiden-kieliopintojen-tukemiseen/

Perusnuorten täytyy verkottoutua lukioihin ja alkaa oikeasti vastustaa pakkoruotsia.
Ruotsi tulee Suomelle älyttömän kalliiksi, eikä siitä ole hyötyä.
Pakkoruotsin lisäksi tulee vastustaa kaikkea mediaa, joka suosii pakkoruotsia.
Yle:n ohjelmia voi katsoa, koska se ei vaikuta niihin katsotko vai et.
MTV on palkannut Persujen vihamiehiä Baba Lybeck ja Stan Saanila siellä jo ennestään olevien joukkoon.

MTV:n ohjelmien boikotointi vaikuttaa yhtiön tulokseen suoraan. Ruotsalaisten omistama kanava joutaa historian tomujen joukkoon. Iltapäivälehtiä pitää myös boikotoida. Hesarin lisäksi niissä vaalitaan Persu vihaa.

Närpiön vihanneksia ei pidä ostaa. Käy koulusi keittiössä ja pyydä välttämään näitä ylihintaisia ydinsähkölla kasvatettuja. Fazer on suomenruotsalaisten omistama yhtiö, joka käyttää leivonnaisiin palmuöljyä. Völttäkää Fazerin tuotteita. Välttäkää sokeria.

Koululaisilla on lupa mennä lakkoon ilmastonsuojelun hyväksi. Ajoittakaa lakko aina pakkoruotsin tunnin ajaksi.

9

254

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hallitus tukee Folktingetiä, mutta Persunuorilta tuki vietiin.

      • Anonyymi

        Ja syystä vietiin.


    • Persunuorten pitää laajentaa pakkoruotsin vastustamsta, myös boikotoimalla mediaa, joka kirjoittaa positiiviseti pakkoruotsista. Hesari , IL ja IS saavat jäädä lukematta.

      Alkää katsoko MTV:tä siellä on töissä kaikki Persujen vihamiehet.

    • Vaatikaa, ettei teidän koulussa tai työpaikalla tarjota Närpiössä ydinvoimalla kasvatettuja vihanneksia.

      Älkää ostako Ahvenanmaalta tulevia perunalastuja. Valitkaa toinen merkki.

    • Fazer on yhtiö, johon suomenkielinen ei pääse töihin. Fazer tekee vain epäterveellistä ruokaa. Esimerkiksi leivonnaisiin käytetään palmmuöljyä ja varmaan suklaaseen, joka on alkanut maistumaan kakalta. Välttäkää ostamasta yhtiön tuotteita.

    • Anonyymi

      Persujen joukot ovat lyöty hajalle. Seuraavaksi on kreationistien vuoro.

    • Anonyymi

      Perusnuori näyttää kiihkouskovaisuuden mallia.

    • Anonyymi

      Persunuori on vakaumuksellinen uskoessaan Perussuomalaisiin.
      Kreationistit ovat yhtä hankalia käännyttää. Usko voittaa logiikan.
      Jumala on olemassa, koska Raamatussa lukee niin.

    • Anonyymi

      +358 0451820123

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen kannatusromahduksen syynä bensan ja kaljan hinnan nostot

      Marinin aikaan bensalitra 1,3e ja laatikon Sandelsia sai Lidlistaä 22 eurolla. Nyt hinnat ovat nousseet noin 50 prosent
      Maailman menoa
      86
      2844
    2. Juhana Vartiainen(ex-sd): Köyhien pitää tehdä jotain elämälleen säilyttääkseen tukensa

      Juhana Vartiainen ehdottaa Suomeen ”Tanskan mallia”, jossa sosiaaliturvaa saadakseen pitäisi hakea ensisijaisesti etuuks
      Maailman menoa
      206
      2829
    3. Miksi tunnustukselliset muslimit saapuvat länteen?

      Onko koskaan kysytty, että miksi islamilaisesta maailmasta tuleva tunnustuksellinen muslimi tarvitsisi turvapaikkaa väär
      Maailman menoa
      129
      2057
    4. En ymmärrä näitä SDP:n ja muun vasemmiston kannattajia

      Eivätkö ihmiset tiedä, että Suomen ongelmat johtuvat vasemmistolaisesta yhteiskuntamallista? Suomessa on ollut vasemmis
      Maailman menoa
      114
      1576
    5. Kuka tekee näitä aloituksia

      jotka aina ovat tällaisia.... Nämä on jonkun saman ihmisen käsialaa, joka paukuttaa tänne loputtomasti ketjuja, joissa
      Ikävä
      28
      1535
    6. Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?

      Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina
      Ikävä
      208
      1321
    7. viikonloppu lähestyy

      ja tiiän sen jo valmiiks et en pysty olee selvinpäin. oisitpa kieltämässä ja rauhoittamassa minua. en tiedä olisiko sinu
      Ikävä
      13
      959
    8. Rippituoli

      Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa
      Ikävä
      62
      945
    9. Ei rakennuslupaa

      Eihän hyvinvointitalon työmaalla tehdä luvattomia ja keskeytettyjä töitä pimeyden turvin?
      Pyhäjärvi
      83
      881
    10. Harmi, etten koskaan saa tietää

      Olinko vai olenko sun kaivattusi, Jii…
      Ikävä
      106
      853
    Aihe