Xanor auttaa

Xanor auttaa oikeasti ahdistukseen.
1083
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Pitää paikkansa.

Äänestä
  • Mulla ei toiminut ollenkaan 😥

    Äänestä

Niinhän ne narkkarit väittää

Äänestä
  • En ole narkkari. Minulla lääke määrättiin psykiatrin toimesta. Ahdistuin ja aloin saamaan paniikkihäiriökohtauksia naisystäväni jätettyä minut pitkän avoliiton jälkeen. Elämä meni pirstaleiksi silloin. Nyt pikkuhiljaa lääkettä on vähennetty ja olen alkanut näkemään jo maailman toisin silmin, enkä koe onneni olevan riippuvainen toisista ihmisistä. Avain onneen on löytynyt omasta itsestä ja harrastuksista ystävistä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    En ole narkkari. Minulla lääke määrättiin psykiatrin toimesta. Ahdistuin ja aloin saamaan paniikkihäiriökohtauksia naisystäväni jätettyä minut pitkän avoliiton jälkeen. Elämä meni pirstaleiksi silloin. Nyt pikkuhiljaa lääkettä on vähennetty ja olen alkanut näkemään jo maailman toisin silmin, enkä koe onneni olevan riippuvainen toisista ihmisistä. Avain onneen on löytynyt omasta itsestä ja harrastuksista ystävistä.

    No koitahan jaksaa ja maailmaan on naisia täynnä

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    En ole narkkari. Minulla lääke määrättiin psykiatrin toimesta. Ahdistuin ja aloin saamaan paniikkihäiriökohtauksia naisystäväni jätettyä minut pitkän avoliiton jälkeen. Elämä meni pirstaleiksi silloin. Nyt pikkuhiljaa lääkettä on vähennetty ja olen alkanut näkemään jo maailman toisin silmin, enkä koe onneni olevan riippuvainen toisista ihmisistä. Avain onneen on löytynyt omasta itsestä ja harrastuksista ystävistä.

    Tuntuu maailman huonoimmalta syyltä mennä täysin rikki naisten takia mutta näin valitettavasti on itsellekkin käynyt. No ehkä tästä vielä joskus toivun ja opin antamaan enemmän painoarvoa muille asioille elämässä?

    Jätetty mies 30

    Äänestä

Xanor on lääke ahdistukseen ja paniikkihäiriöön. Hyvä että se toimii sinulla ja että alat olla selvillä vesillä ja päästä elämän alkuun kiinni!
En ymmärrä miksi tämäntyyppisiin vaivoihin määrätyt lääkkeet tuomitaan niin voimakkaasti tietyiltä tahoilla? Sanotaan että se on myrkky yms. Kaikki lääkkeet ovat myrkkyä, väärin käytettynä. Sydänoireisiin käytetään mm. digitalista joka on voimakas myrkky, diabetekseen käytetty insuliini on hengenvaarallista väärin käytettynä, jopa ihan tavalliset vapaasti myytävät särkylääkkeet aiheuttavat suurtakin vahinkoa yliannoksina joitakin mainitakseni. Miksi psyyken hoitoon määrätyt lääkkeet herättävät niin suuria intohimoja?
Olisihan todella typerää ja tyhmää olla hoitamatta jopa invalidisoivaa masennusta, ahdistusta, paniikkihäiriötä jne. kun niihin on saatavana hoito! Tuhannet ihmiset pystyvät palaamaan työelämään, pitämään työpaikkansa, elämään normaalia siedettävää elämää lääkkeen avulla! Olisiko parempi jos nämä kaikki joutuisivat ennenaikaiselle eläkkeelle ja köyhyysloukkuun puhumattakaan valtavista inhimillisistä kärsimyksistä?
Miksi somaattisiin sairauksiin käytettävät lääkkeet ovat hyväksyttyjä, psyykenlääkkeet eivät?

Äänestä
  • "oikein käytettynä. . .?

    sittenhän mikä tahansa huume on x x x "oikein käytettynä". . .

    vi##u, että ihmiset on tyhmiä, - huumelääkkeistäkö sanonta: "ei mene ihan omillaan" !

    Äänestä

Itse pidän enemmän rivatrillistä, viime yönä tosin otin niin vähän vain 0,5 mg niin en edes saanut unta mut ei kauheasti ahdistanutkaan.

Jätetty mies 30

Äänestä

Xanoria käytin joskus viimeksi 7 vuotta sitten ja sain siitä kauheita rytmihäiriöitä ja lopulta halitsemattomia paniikkikohtauksia. Lopetin sitten Xanorin kokonaan.

Jätetty Mies 30

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Xanor auttaa oikeasti ahdistukseen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu