Se aika on mennyt, että voisit enää lähentyä. Nyt en enää jaksa, nyt eivät ovet ole enää auki. Olen mennyt kipsiin, olen kuoressa ja menettänyt luottamuksen. Jos olet aikeissa tehdä jotain, joudut tekemään tuhatkertaisen työ ja silti kaikki valuu hukkaan.
Sulla oli tilaisuus, mutta et käyttänyt sitä.
Se mahdollisuus taisi mennä jo
15
63
Vastaukset
- Anonyymi
Olet katkeroitunut ja syytät toisia kaikesta. Oletko katsonut peiliin? Asiat paranee ja selviää puhumalla asiallisessa ja rakentavassa hengessä. Lapsellisuus on heikon ja kypsymättömän ihmisen käytösmalli. Ethän ole sellainen?
- Anonyymi
Nämä on surullisia aloituksia. Tuskin on edes mitään puhuttu. Odotettu vain, katseltu ja kaipailtu. Tai sitten on ymmärretty toisiaan väärin, uskottu huhuja tms.
- Anonyymi
Pahinta näissä on että (harhaiset) lukijat omii ne, ja toiset (harhaiset) pelkää että ne toiset (harhaiset) omii ne. Kinkkinen juttu, kaikki kärsii.
- Anonyymi
Aloituksessahan on silti mshdollisuus. Näin monella tapaa ihmiset voi viestin lukea ja ehkä ihmiset kokee asiat eri tavoin. Osa on myös esim.työn, opiskelujen, terveyden ym.vuoksi joutunut tekemään moninkertaisesti hommaa selvittääkseen muut kilpailujat/haasteet.
- Anonyymi
Mikään ovi ei ole sulkeutunut! Ole rauhassa!
- Anonyymi
Jipii, nyt kaikki särkyneet voi kääntyä Jumalan puoleen.
- Anonyymi
Ja mistäs sinä nyt Jumalan tähän vetäsit. Ylipäätään halusin tuoda esiin toisenöaisen ajattelutavan.
- Anonyymi
Tää oli härski :D:D Mutta kyllä ne hihhulit on kuin haaskalintuja, just kaikkein heikoimpien kimppuun käyvät. Ja unohdit Jessen muuten kokonaan...
- Anonyymi
On tään pakko olla joku hupiseko viesti. Vai onko täällä ihminen, joka kuvittelee toisen ottavan yhteyttä palsta kirjoittelun jäljiltä.
Vai oletko niin haluttu muiden keskuudessa, että voit leikkiä ihmisen teoilla tai omilla tekemättömyyksilläsi? Jättää ja antaa olla ihan vain siksi kun olet itse heikoilla.. maailma ei toimi ihan noin. Kyllä mulla on voimaa seistä suljettujen ovienkin takana kunnes joku vastaa koputukseen. Eli, voimaa taistella vaikka toisen usko hiipuisi.
- Anonyymi
Mököti mököti? Tuntuu olevan liikkeellä. Tai sitten näitä uhriutuja-aloituksia kirjoittelee sama henkilö.
- Anonyymi
Toivottavasti et ole hän. Menin ihan lukkoon, kun näin hänet. Lisäksi hän oli vaikuttanut sitä ennen siltä, että ei olisi enää ollut kiinnostusta. Noista syistä johtuen en uskaltanut käyttää tilaisuutta hyväksi.
- Anonyymi
Milloin? Missä?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Milloin? Missä?
Edellisenä sunnuntaina
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Edellisenä sunnuntaina
Lisään vielä, että viimeviikon lauantaina näin myös
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra leikkasi alimmalta tulodesiililtä 15 %
Muistaako kukaan Riikka Purran kovaäänisen vaalilupauksen ennen eduskuntavaaleja? https://yle.fi/a/74-20221152 "THL o1935180Muistele nainen niitä meidän yhteisiä hetkiä
Miltä ne tuntui? Enkö aina huokunut välittämistä, kiintymystä. Eikö sinulla aina ollut hyvä olo kanssani? Minulla ainaki302297Sofia Virta: bänet!
Matkailuautoilija metsänomistaja puoliso on nyt entisen teeren poikia, ja Sofia tekee comebackin vapaille markkinoille.1212287"Suomi voisi ottaa taloudessa oppia Espanjasta"
"Espanjassa talouspolitiikka on löysempää, mutta velka-aste on kääntynyt jopa laskuun.", pohdiskelee Suomen seuraava pää2071943Kokoomus: SDP johtaa kansalaisia harhaan
(Umpityhmät palstademarit ovat taas uskoneet Lindtmanin höpötykset Espanjasta.) SDP harhaanjohtaa kansalaisia talouspol581502Talousasiantuntija sanoo säästämisestä
" parin kuukauden tulo on sellainen, joka voi olla vaikka tilillä tai jossain korkorahastossa, eikä se ole tuottohakuine2681309Lieksa tukee kuntoutumista reilusti
Lieksan sosiaalitoimi käynnistää uuden tukihankkeen – työttömille veneitä hyvinvoinnin edistämiseksi Lieksan sosiaalito861161Siinäpä jäät
Punapää kaipaamaan, kun päätän maallisen vaellukseni. Oma oli valintasi. Sillä minä en jaksa enää kovin pitkää tätä. Ole791019Nato on käytännössä kuollut!
Puolustusliitto Nato on toki natissut liitoksistaan ennenkin, mutta koskaan aiemmin sen vahvin maa Yhdysvallat ei ole uh294970Nyt se on varmaa tieoa - kuntaliitos
Alavus ja Ähtäri liitetään Seinäjokeen. Näin on erään edustajan mukaan päätetty ja asia tulee julkiseksi ensi viikolla.41962