Pahussentään

Anonyymi

Ei näemmä saa tehdä onnipekkaan liityviä aloituksia enään

12

720

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      ..tyydy osaasi hottentotti..syöt kiltisti vaan ne mustuneet pirkkabanaanit ilman mitään Muttia.

      • Anonyymi

        Ei ole kaupan vika jos kotiolot vetää suupielet vinoon.


      • Anonyymi

        Antaa kaupan olla rauhas.
        Ettei käy niinku toiselle just kun aika meni vittuillessa eikä sit enää riittäny muuhunku oman pyllyn kynsimiseen ja bittuilemiseen.


    • Anonyymi

      kaikki tiet vievät prismaan

      • Anonyymi

        Uusia myyjiä kauppa vailla.


      • Anonyymi

        Kateus vie kalatkin vedestä. Onnipekka on hyvä ja monipuolinen kauppa ja paranee vielä remontin seurauksena. Kaupan väki on ihan just niin positiivista kuin sinä itse. Jos menet kauppaan naama norsun... Niin voitko paljon odottaa. Pidän kauppaa todella hyvänä, myyjät palvelee ja ovat ok. Valikoima mainio, lisää hankitaan jos jotain pyytää. Verratkaa naapurikuntien vastaaviin kauppoihin, ei ne tästä voittoa vie. Niin ja Prisma, vaatii hyvät jalat ja polttoainetta autoon. Elintarvikepuolella ei sit mitään erinomaista.


    • Anonyymi

      Nyt kun Nakkilan K-Supermarket on tosi upea, olisi hienoa, kun kauppias vielä oppisi tervehtimään asiakkaita.

      • Anonyymi

        Sehän on suvussa kulkeva perinne, ettei asiakkaita tervehtiä. Rahat kyllä kelpaa.


    • Anonyymi

      OnniPekka on kauppana hyvä. Valikoima on todella runsas ja kuten joku jo kirjoittikin, niin mikäli valikoimasta ei tuotetta löydy, sellainen kyllä tilataan hyllyyn. Joten ollaan tyytyväisiä siihen, että meillä on tasokas paikalliskauppa ja myös kannatetaan sitä. Tervehtimisen osalta voi ajatella, että aina siinäkin voi kehittyä. Uudistuvan kaupan myötä toivotaan kyläkauppamaisuuden lisääntyvän, siinä jokaisen asiakkaan huomioiminen on tärkeä asia. Pienellä paikkakunnalla kauppa on iso osa yhtenäisyyttä.

      • Anonyymi

        Nakkilalainen mies käynyt katsomassa vanhaa siwan tilaa suunnitteilla uusi kauppa nakkilaan onneks


      • Anonyymi

        Missä viipyvät pienen paikkakunnan kyläkaupalle ominaiset kauppiaan omat tarjoukset Sitten vielä kovinpa tuntuu tuo kehittyminen vievän aikaa monelle opetetaan jo kotona tervehtiminen ym. muut perusasiat.


      • Anonyymi

        taidat ol rahois kun noin kirjoitat mieti niitä kellä on rahat pienet ja vanhuksia kaikki rahat menee myös lääkeisii ,ei monella oo edes lapsia jotka jakee kenkiä ja puseroita .


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski

      Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi
      Maailman menoa
      182
      7732
    2. Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia

      ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä
      Maailman menoa
      141
      5302
    3. Vasemmistoliiton Minja Koskela ihailee suunnattomasti Maduroa

      Minjan mukaan Suomen hallituksen pitäisi tuomita vasemmistodiktaattorin ja huumelordin tuominen oikeuden eteen. https:/
      Maailman menoa
      87
      4145
    4. Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.

      Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y
      Maailman menoa
      59
      2812
    5. Koska mennään retkeilemään?

      pusi pusi 😗
      Ikävä
      282
      2449
    6. Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin

      🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu
      Maailman menoa
      133
      2336
    7. Yhdysvaltain hyökkäys Venezuelaan on YK:n peruskirjan mukaan laiton hyökkäyssota

      Oman sävynsä tähän tuo vielä se, että hyökkäys kohdistettiin nimenomaan valtiojohtoa vastaan. Toki, kun tavoitteena on v
      Maailman menoa
      575
      2165
    8. Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?

      Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont
      Maailman menoa
      81
      2142
    9. Persuilla paniikki, kun diktaattorit yksi kerrallaan kaatuvat

      Hallapersut halusivat sivarineidostaan sotilasjuntan komentajan Suomeen, jotta persuaatteen mukaiset puhdistukset olisi
      Maailman menoa
      10
      1934
    10. Laittaisin whatsuppissa viestin

      Jos olisin täysin varma että se on toivottua vielä kun aikaa on mennyt ja että toivot sitä edelleen.
      Ikävä
      72
      1184
    Aihe