Pahussentään

Anonyymi

Ei näemmä saa tehdä onnipekkaan liityviä aloituksia enään

12

742

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      ..tyydy osaasi hottentotti..syöt kiltisti vaan ne mustuneet pirkkabanaanit ilman mitään Muttia.

      • Anonyymi

        Ei ole kaupan vika jos kotiolot vetää suupielet vinoon.


      • Anonyymi

        Antaa kaupan olla rauhas.
        Ettei käy niinku toiselle just kun aika meni vittuillessa eikä sit enää riittäny muuhunku oman pyllyn kynsimiseen ja bittuilemiseen.


    • Anonyymi

      kaikki tiet vievät prismaan

      • Anonyymi

        Uusia myyjiä kauppa vailla.


      • Anonyymi

        Kateus vie kalatkin vedestä. Onnipekka on hyvä ja monipuolinen kauppa ja paranee vielä remontin seurauksena. Kaupan väki on ihan just niin positiivista kuin sinä itse. Jos menet kauppaan naama norsun... Niin voitko paljon odottaa. Pidän kauppaa todella hyvänä, myyjät palvelee ja ovat ok. Valikoima mainio, lisää hankitaan jos jotain pyytää. Verratkaa naapurikuntien vastaaviin kauppoihin, ei ne tästä voittoa vie. Niin ja Prisma, vaatii hyvät jalat ja polttoainetta autoon. Elintarvikepuolella ei sit mitään erinomaista.


    • Anonyymi

      Nyt kun Nakkilan K-Supermarket on tosi upea, olisi hienoa, kun kauppias vielä oppisi tervehtimään asiakkaita.

      • Anonyymi

        Sehän on suvussa kulkeva perinne, ettei asiakkaita tervehtiä. Rahat kyllä kelpaa.


    • Anonyymi

      OnniPekka on kauppana hyvä. Valikoima on todella runsas ja kuten joku jo kirjoittikin, niin mikäli valikoimasta ei tuotetta löydy, sellainen kyllä tilataan hyllyyn. Joten ollaan tyytyväisiä siihen, että meillä on tasokas paikalliskauppa ja myös kannatetaan sitä. Tervehtimisen osalta voi ajatella, että aina siinäkin voi kehittyä. Uudistuvan kaupan myötä toivotaan kyläkauppamaisuuden lisääntyvän, siinä jokaisen asiakkaan huomioiminen on tärkeä asia. Pienellä paikkakunnalla kauppa on iso osa yhtenäisyyttä.

      • Anonyymi

        Nakkilalainen mies käynyt katsomassa vanhaa siwan tilaa suunnitteilla uusi kauppa nakkilaan onneks


      • Anonyymi

        Missä viipyvät pienen paikkakunnan kyläkaupalle ominaiset kauppiaan omat tarjoukset Sitten vielä kovinpa tuntuu tuo kehittyminen vievän aikaa monelle opetetaan jo kotona tervehtiminen ym. muut perusasiat.


      • Anonyymi

        taidat ol rahois kun noin kirjoitat mieti niitä kellä on rahat pienet ja vanhuksia kaikki rahat menee myös lääkeisii ,ei monella oo edes lapsia jotka jakee kenkiä ja puseroita .


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut

      samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien
      Maailman menoa
      149
      4699
    2. Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa

      Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su
      Maailman menoa
      190
      4604
    3. Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?

      Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal
      Maailman menoa
      112
      4522
    4. Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa

      Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p
      Maailman menoa
      25
      4395
    5. Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen

      Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil
      Maailman menoa
      13
      3420
    6. Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?

      Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema
      Asunnot ja asuminen
      19
      2334
    7. Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!

      Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud
      Suomalaiset julkkikset
      3
      2108
    8. Romanttinen ystävänpäivä?

      Millainen olisi hyvä ystävänpäivä hänen kanssaan?
      Ikävä
      66
      1617
    9. Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)

      Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill
      Ikävä
      20
      1161
    10. Kaisa Juuso eroaa

      Jää välittömästi sairaslomalle. Onko nyt Keskisarjan vuoro?
      Perussuomalaiset
      176
      1132
    Aihe