Tässä on linkit japanilaisiin yösiteisiin...katsokaa ja kommentoikaa...olenko ainoa joka kaipaa tällaisi myös Suomen markkinoille..?
http://www.kao.co.jp/laurier/catalog/shortssg/index.html
http://www.unicharm.co.jp/w-sofy/wide_guard/index.html
http://www.kao.co.jp/laurier/catalog/shortssg/index.html
http://www.unicharm.co.jp/w-sofy/wide_guard/index.html
Vastaukset 10
Vanhimmat
Hui mitä vaippoja, onneksi ei ole tarvetta tommosille kuukupin kanssa =)
siis yök!!!
Tollasia vastaavia vaipoja saa kotiin 100 kpl:n pakkauksessa Tena postimyynnistä tai apteekista voipi ostaa myös. Ne on tarkoitettu lähinnä pissavaipoiksi, mutta voi kait niitä runsaisiin vuotoihinki käyttää. Terveydenhoitoalalla oon tutustunu, ja on vaippana helppoja ja pitäviä, en tosin tiedä, miten hiostaa, jne.
Niiten nimi on tena pants ja kokoa on s, m, l ja xl. Tarkoittaa vyötärönympärystä ja vetoisuutta....
hassu harrastus... kun löysit noi sivut meinaa...
joo ne housut ois mulla ainakin tosi tarpeelliset ekat kaks päivää. ei tarvis aina varoa et lakanat suttaantuu.
Tena idea vois toimia!
Suosittelisin mieluummin kokeilemaan kuukautiskuppia, niin ei tarvitse kuukautisten takia vaipoissa nukkua.. Vaipat käyttöön vasta sitten jos rupeaa vanhemmiten olemaan ongelmia virtsanpidätyskyvyn kanssa.
Entäs kun se kuppikin pitää käydä tyhjentämässä 2 kertaa yössä ja kolmannen kerran aamulla ja joka kerta se on ääriään myöten täynnä ja herään siihen kun vulee ohivuoto. (Tuntuu tosi inhottavalta kun kupin ja emättimen seinämän välissä virtaa nestettä.) Jos ei ole sidettä varmistimena, pitää luututa 2 kertaa yössä lattia väliltä sänky - vessa ja kolmannen kerran vielä aamullakin.
Tämä ei ole mitään kuukautiskupin antimainontaa vaan yritän kertoa sitä, että jollain voi ihan oikeasti olla niin runsas vuoto, ettei kuppi riitä kuin 2-3 tunniksi kerrallaan. Sellaisen vuodon kokenut tietää, että mukavampi on nukkua vaikka vaiopoissa kuin verilammikossa.
Eikö noin runsas vuoto ole jo sairasta ja sen kanssa kannattaisi mennä lääkäriin?
voihan olla että on periytyväisesti runsas vuotoinen ja kävishän noi pieniin pissa vaivoihin
"pieniin pissavaivoihin"?
'Pieniin pissavaivoihin' kannattaa varmaan käyttää enemmin tenaa, tms. Jos tuollaisia vaippoja tarvitsee pissavaivoihin, niin suosittelisin käymään lääkärillä tms. :O
tenat on hirmu hintaisia siteisiin verrattuna