- Sallitaanko päiväkodilla lapseen käsiksi käyminen, kyllä kun sukupuoli on oikea.
- Lapsen ja vanhemman 12vk tapaamisien estäminen nähdään lapsen eduksi, kyllä kun sukupuoli on oikea.
- Koetaanko kolme vuotta jatkunut yhteydenpidon estäminen lapselle hyväksi, kyllä kun sukupuoli on oikea.
- Saako lapseen koskevia tietoja ja salailulla tukea lapsen salaa maasta viemiseen, kyllä kun sukupuoli on oikea.
- Onko ahdisteleva vanhempi hyvä huoltaja, kyllä kun sukupuoli on oikea.
- Kostetaanko lapsen vahingoittamisen hyväksymisestä tehdyt kantelut perättömillä lastensuoeluilmoituksilla, kyllä kun vanhemman sukupuoli on väärä.
Näin toimii päiväkoti vuonna 2019. Lapsilla ei ole ihmisarvoa ja pienen elämän saa tuhota "todellisien lapsen hyvinvoinnin ammattilaisten" hyväksynnässä.
Päiväkoti Virkkula
Anonyymi
0
96
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jorma Uotisen ex, julkkis-povipommi, Suomen tunnetuin kauppias... Farmi Suomi -kisaajat julki!
No nyt on aikamoista jengiä! Mitä mieltä olet kisaajista, ovatko mieleesi? Katso tästä, ketkä kaikki julkkikset ovat mukana Farmi Suomi -realityssä:354234- 1231889
Ikuinen hiljaisuus
On aina parempi kuin kaikki turha draama. Joten kuuntele nainen nyt enää sitä, sillä hiljaisuus vastaa jokaiseen kysymykseesi minusta.1731098Martinan kirja myyntilistan ykkönen!!
Kyllä ostajia löytyy ja taas rahaa kilisee Martinalle.191927Sofian vastenmielinen menneisyys ja nykyisyys
Sofia oli jo teininä vastenmielinen jopa omien vanhempiensa mielestä ja lensi kotoa pihalle kuin leppäkeihäs. Sen jälkeen vastenmielisyys miesten hyvä117895- 169886
- 41746
Saanks mä kultanalle
juoda vähän viiniä tänään? Valkkaria? Ei mulla nyt muuta ookaan vaikka yleensä tykkään punasesta enempi. Rakastan.164726- 36719
- 50684