Abbalta ei uutta albumia

Anonyymi

Abbalta ei tule uutta albumia koska se olisi Benny Anderssonin mukaan ehdottomasti väärin.Ei taida olla niin paljon uusia kappaleitakaan kirjoitettuna että albumin mitta täyttyisi,kahdeksan on varmaankin valmiina mutta läpäisevätkö ne Bennyn ja Björnin tunnetusti tiukan seulan,no sen näkee ensi vuonna että kuinka monta ihka uutta ABBA-Biisiä näkee lopulta päivänvalon.

4

1211

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kolme uutta ABBA-biisiä niiden kahden lisäksi on tulossa ja kokonainen albumikin on mahdollinen,joten tuo edellinen kirjoitus sen osalta ei pidä paikkaansa.On se ihmeellistä että ihkauutta Abbaa tulee kuunneltavaksemme,jokainen voi sitten antaa niistä oman arvionsa.Hyvää kannattaa aina odottaa,minulla on muuten se Abban Wembley-Areenalla äänitetty livealbumi jolla on harvinainen kappale I'm Still Alive jonka Agnetha laulaa.Mahtavaa Wonderbra.

    • Anonyymi

      Nyt oli asiantuntija liikkeellä jo 2019. Niin vain kävi, että taisi niitä uusia kappaleita kuitenkin syntyä jo 2019 albumillisen verran (comebackinhan piti alunperin tapahtua jo 2019 - 2020). Nyt on sitten 2 ensimmäistä kappaletta kuultu ja koko albumi ilmestyy marraskuussa.

    • Anonyymi

      Höpöä. Marraskuun 5. päivänä ABBA julkaiseen Voyage-nimisen levyn, jossa on 10 kpl uusia kappaleita. Nyt olen kuunnellut ne kaksi uutta jotka on paljastettu. Taattua laadukasta ABBA:aa.

      Kyllä on edelleen eläkeikäisillä abbalaisilla hieman eri tason ääni ja melodiaosaaminen vs. nykyajan nuoret teinityttöäänellä ulisevat naiset ja täysin laulutaidottomat miesartistit, näitä ovat mm. Maija Vilkkumaa, Haloo Helsinki, Juha Tapio, Paula Vesala. Nuo voisivat mennä vaikka rakennustöihin....

      • Anonyymi

        Abba ihana, se osaa!


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava

      Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I
      Maailman menoa
      124
      3151
    2. Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa

      Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk
      Maailman menoa
      61
      2805
    3. Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista

      Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro
      Maailman menoa
      35
      2192
    4. Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?

      Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä
      Maailman menoa
      103
      2108
    5. Mikä aate kaiken pahan takana?

      Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.
      Maailman menoa
      130
      1978
    6. Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa

      Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva
      Maailman menoa
      44
      1951
    7. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      10
      1192
    8. Kristinoppi ja vähäkatekismus:

      Luther Lapsikasteesta: "Mitä kaste antaa eli hyödyttää? Kaste vaikuttaa syntien anteeksiantamuksen, vapauttaa kuolemas
      Luterilaisuus
      67
      984
    9. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      12
      945
    10. Valtuuston puheenjohtaja ei hallitse kokousta

      Kemijärven kaupunginvaltuuston puheenjohtaja antoi teatterin pyöriä valtuustossa. Sosialidemokraattien Risto Korkalon pu
      Kemijärvi
      77
      890
    Aihe