Kaiken maailman someissa on tullut luettua ihmisten kirjoittelua. Huomasin olevani outolintu. Ai miksi? No koetan selittää. Ihmisillä on mitä ihmeellisimpiä ongelmia ja varsinkin vihan kohteita.
Vihakirjoittelun aiheita.
-SDP
-Kokoomus
-Persut
-Siis kaikki puolueet, kuka vihaa ketäkin.
-Maahanmuuttajat, tai tunkeutujat, kuten hurjimmat kirjoittaa
-Eri alojen julkkikset, kuka vihaa ketäkin
-Naapurit
-Kaupungin päättäjät
-Audin ja BMW.n omistajia suorastaan yritetään lynkata
-Asuinalueet kuulemma jakavat ihmiset hyviin ja huonoihin
-Teiden kunto herättää kovaa polemiikkia.
On niitä vaikka mitä, yhtenä päivänä vaaditaan sairaalan jäämistä raumalle ja seuraavana päivänä valitetaan liian korkeista veroista.
Lista on loputon. Niin siinä mielessä olen outolintu, että kyseisen tyyppiset asiat eivät herätä minussa oikein minkäänlaisia tunteita, ei ainakaan vihan tunnetta.
En pystyisi elämään, jos heti aamusta pitäisi alkaa hakemaan epäkohtia, tai vihan kohteita. Elelen päivän kerrallaan, katselen mitä elämä tuo eteen ja koitan nauttia joka päivästä, kun tämä elämä on niin pirun lyhyt aika.
Mietityttää
Anonyymi
0
76
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 204744
Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin
Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni831712Asunnottomuus lisääntyy
Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ2871576Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."
Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä741534Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja
Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S2541416Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua
Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais121160Olen rakastunut sinuun mies edelleen
Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍1341151Sulle on tullut
Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä1041099- 931054
Minä pyydän,
jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi651043