Olen rapunainen ja reilun vuoden tapaillut kaurismiestä. Hän on aivan ihana ja täydellinen, muttajahkailee jatkuvasti haluaako olla yhdessä vai ei. Haluaa kuulemma täydellisen suhten, jossa voi luottaa 100 % ja jossa toinen arvostaa. Itse haluan tätä myös ja olen kyllä romanttisena rapunaisena kehunut miestäni ja osoittanut rakkauttani. Läheisyytemme on parasta mitä olen koskaan kokenut. Mies on samaa mieltä, mutta hän ahdistuu aina kun olemme erillämme ja sanoo ajattelevansa mikusta negatiivisesti. Ei pysty luottamaan, koska suhteemme alku oli vähän ns.kivikkoinen, kun asuin vielä exäni asunnossa, josta en kaurismiehelle alussa kertonut siinä pelossa ettei hän haluaisi tutustua minuun. Nyt hän sanoo, ettei voi luottaa minuun ja se tulisi aina vaivaamaan häntä. Olisin valmis tekemään suhteen eteen mitä vain. Mikä neuvoksi? Saanko luottamuksen jollain takaisin?
Kaurismies on sanonut myös, että voisin muuttaa hänen luokseen väliaikaisesti, koska oma asuntoni paljastui homeongelmaiseksi. Haluaa auttaa. Mieskin myöntää, että meillä on hhvä yhdessä. Mutta taustalla vaivaa tuo luottamuspula ja kaipuu ns.täydelliseen suhteeseen. Olen yrittänyt sanoa, ettei täydellisyyttä tule koskaan olemaan, mutta puheet eivät kuulemma auta. Miehellä on lapsia edellisestä liitosta, minulla ei. Rakastan miestäni, mutta hänen jahkailunsa kuluttaa minuakin. Olin kuitenkin valmis tekemään paljon jänen ja suhteemme eteen, koska tiedän ettei hänen kaltaistaan ihanuutta ole helppoa löytää. Arvomaailmamme ja kiinnostuksen kohteemme meillä kohtaavat hyvin.
Luottamus ja arvostus suhteessa Kaurismies ja rapunainen
3
168
Vastaukset
- Anonyymi
Niin tuohon miehen luo muuttamiseen liittyen vielä. Haluaisin muuttaa ja laittaa yhteistä kotia. Toivoen, että mies pääsisi soutamisesta ja huopaamisestaan eroon huomatessaan, että yhdessä on hyvä.
En ole todellakaan menevää sorttia, parasta on olla oman rakkaan kanssa. Kokemukset myös aikaisemmista suhteista huonoja ja olen tullut petetyksi. Jotenkin tuntuu niin hullulta ettei mies voi luottaa minuun. Hänelläkin toki huono kokemus ja tullut petetyksi edellisessä suhteessa. Mutta minä haluan voittaa nyt tämän miehen luottamuksen. Auttakaa! :)- Anonyymi
Jospa aika tekisi tehtävänsä ja luottamus löytyisi? Miten nykyään menee?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jospa aika tekisi tehtävänsä ja luottamus löytyisi? Miten nykyään menee?
Kravun ja Kauriin välillä on hieno tasapaino. Perinteiset isä ja äiti. Perheen perustaminen on se juttu ja suhde voi toistaa jotain esivanhempien perhekuviota, jolle se perustuu. Onnea matkaan!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.567795Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m675891Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,615380Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515273Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1084612Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1072323Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e31196Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol41165Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa371016Olin ihan varma että sä olet se oikea
Tunteet kuitenkin kuoli käyttäytymisesi johdosta. Hyvin tehty jos oli tarkoituskin. Oppia ikä kaikki ja jotkut ei opi ko43974