Olen rapunainen ja reilun vuoden tapaillut kaurismiestä. Hän on aivan ihana ja täydellinen, muttajahkailee jatkuvasti haluaako olla yhdessä vai ei. Haluaa kuulemma täydellisen suhten, jossa voi luottaa 100 % ja jossa toinen arvostaa. Itse haluan tätä myös ja olen kyllä romanttisena rapunaisena kehunut miestäni ja osoittanut rakkauttani. Läheisyytemme on parasta mitä olen koskaan kokenut. Mies on samaa mieltä, mutta hän ahdistuu aina kun olemme erillämme ja sanoo ajattelevansa mikusta negatiivisesti. Ei pysty luottamaan, koska suhteemme alku oli vähän ns.kivikkoinen, kun asuin vielä exäni asunnossa, josta en kaurismiehelle alussa kertonut siinä pelossa ettei hän haluaisi tutustua minuun. Nyt hän sanoo, ettei voi luottaa minuun ja se tulisi aina vaivaamaan häntä. Olisin valmis tekemään suhteen eteen mitä vain. Mikä neuvoksi? Saanko luottamuksen jollain takaisin?
Kaurismies on sanonut myös, että voisin muuttaa hänen luokseen väliaikaisesti, koska oma asuntoni paljastui homeongelmaiseksi. Haluaa auttaa. Mieskin myöntää, että meillä on hhvä yhdessä. Mutta taustalla vaivaa tuo luottamuspula ja kaipuu ns.täydelliseen suhteeseen. Olen yrittänyt sanoa, ettei täydellisyyttä tule koskaan olemaan, mutta puheet eivät kuulemma auta. Miehellä on lapsia edellisestä liitosta, minulla ei. Rakastan miestäni, mutta hänen jahkailunsa kuluttaa minuakin. Olin kuitenkin valmis tekemään paljon jänen ja suhteemme eteen, koska tiedän ettei hänen kaltaistaan ihanuutta ole helppoa löytää. Arvomaailmamme ja kiinnostuksen kohteemme meillä kohtaavat hyvin.
Luottamus ja arvostus suhteessa Kaurismies ja rapunainen
3
134
Vastaukset
- Anonyymi
Niin tuohon miehen luo muuttamiseen liittyen vielä. Haluaisin muuttaa ja laittaa yhteistä kotia. Toivoen, että mies pääsisi soutamisesta ja huopaamisestaan eroon huomatessaan, että yhdessä on hyvä.
En ole todellakaan menevää sorttia, parasta on olla oman rakkaan kanssa. Kokemukset myös aikaisemmista suhteista huonoja ja olen tullut petetyksi. Jotenkin tuntuu niin hullulta ettei mies voi luottaa minuun. Hänelläkin toki huono kokemus ja tullut petetyksi edellisessä suhteessa. Mutta minä haluan voittaa nyt tämän miehen luottamuksen. Auttakaa! :)- Anonyymi
Jospa aika tekisi tehtävänsä ja luottamus löytyisi? Miten nykyään menee?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jospa aika tekisi tehtävänsä ja luottamus löytyisi? Miten nykyään menee?
Kravun ja Kauriin välillä on hieno tasapaino. Perinteiset isä ja äiti. Perheen perustaminen on se juttu ja suhde voi toistaa jotain esivanhempien perhekuviota, jolle se perustuu. Onnea matkaan!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2142829
Yh:n pihalla aina eri auto
Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan1262702En vittujakaan enää välitä sinusta nainen
Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.781773Exän käytös hämmentää (taas)
Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k2371332Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va631308- 471098
- 991011
- 108861
- 46833
Susanna Laine paljastaa - Tästä farmilaiset yllättyvät joka kaudella: "Ettei olekaan niin paljon..."
Farmi Suomi vie Pieksämäelle maaseudulle ja suosikkirealityn juontajan puikoissa on Susanna Laine. Uudella kaudella muka6833