Kyllähän se vain näin on joo-o

Anonyymi

Kyllähän se vaan Mersu on auto näitten muitten katiskoiden rinnalla....

6

132

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hienoa, että toit oman mielipiteesi julki. Kukaan ei tosin ole sitä kaivannut.

    • Anonyymi

      "Kyllähän se vaan Mersu on auto näitten muitten katiskoiden rinnalla"...

      Onneton kinneri Bentleyn rinnalla,

      • Anonyymi

        No no eikait nyt volkkarilla.Hullu:)


    • Anonyymi

      Joo, onhan se johtotähti, ylivoimaisesti eniten takaisinkutsuja valmistusvirheiden takia.

    • Anonyymi

      On hyviä ja huonoja Mersuja ja aika hyvin se korreloi hintalappuun.

    • Anonyymi

      Nyt 3v ajellut ensimmäisellä mersullani, jolla ikää hiukan yli 10 vuotta ja kilsoja nyt 190tkm kutosdiesel neliveto automaatilla. Ostin tutulta yksityismieheltä, niin tiedän, että huoltohistoria kilometreineen on se, mitä puhutaan ja suomessa ajettu.
      Voin sanoa, että juu, en vaihda toiseen aivan heti, sen verran hyvä auto on, etenkin matkaa tämän Eemelin kanssa tekee niin hienosti. Vähän optimoitiin tuota tehopuolta, niin 280hp ja 600Nm takaavat kyllä kulkupuolen, vaikkei tuo mikään urheiluauto olekaan, vaan enemmän mukavuuspainotteinen. Nesteen mydieselillä tankkaan, niin ollaan päästöissä siellä sähköautojen tasolla, kun huomioidaan sähköntuoton ympäristökuormitus.
      Kallis ajoneuvoverotus, mutta sellaista se on suomenniemellä tämä autoilu. Kompensoin tuota kuluerää halvalla vakuutuksella ja hyvällä halvalla asiansa osaavalla pienkorjaamolla, niin esim. huolto ollut asiallista ja pienemmillä kustannuksilla.
      Toki voisin ajaa uudella Volkswagen Golfilla tämän sijaan, mutta se olisi ollut kaksinkertainen hankintahinnaltaan. Mersu on hyvä ja kokonaisuus kukkaroystävällinen ja kaikki kehuvat autoa todella hienoksi, kun pääsevät kyytiin ja istahtavat selänmukaiselle nahkapenkille. Siinä ohjaamon jalopuun kiilossa on jotain mieltä lämmittävää. Hauskaa, että edes jossain vaiheessa ihminen on ajatellut, että auton ohjaamo voi olla myös hienosti muotoiltu ja arvokkaan oloinen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa

      Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p
      Maailman menoa
      103
      7680
    2. Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa

      Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su
      Maailman menoa
      367
      6769
    3. Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"

      Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite
      Maailman menoa
      72
      4123
    4. Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)

      Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill
      Ikävä
      29
      3869
    5. Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa

      Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?
      Ikävä
      196
      2316
    6. Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?

      Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os
      Tv-sarjat
      24
      2035
    7. Mitä haluaisit sanoa tänään hänelle?

      Rakastamallesi ihmiselle.
      Ikävä
      69
      1829
    8. Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?

      Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps
      Tv-sarjat
      19
      1743
    9. Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."

      Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m
      Tv-sarjat
      1
      1617
    10. Elämäni biisi starttaa uudessa muodossa - Voi olla pettymys faneille!

      Elämäni biisi ja juontaja Katja Ståhl ovat suomalaisten suosikkeja. Lauantai-iltaisin ohjelma on vetänyt tv-katsojat arv
      Tv-sarjat
      1
      1610
    Aihe