Salossa ihmiset päästään vialla?
https://www.is.fi/turun-seutu/art-2000006255203.html
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16064123/onnettomuuspaikalla-valokuvaavat-laitettava-vankilaan!
Salossa ihmiset päästään vialla?
6
135
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä noille kuvaaville tolloille pitäisi vähintään sakot antaa.
- Anonyymi
IS:n kanssa samaan konserniin kuuluva lehti opettaa ihmisiä tuollaisiksi maksamalla kuvista. Eikä se laitonta ole. Mihiin lakiin perustuen pitäisi maksaa sakkoja? Ja ainahan sukulaiset voivat hyötyä noista kuvista väittämällä, että joku teki hoitovirheen. Ja perSut voivat syyttää "mamuja", koska kuvissa ei näy heitä auttamassa uhria.
- Anonyymi
Sehän olikin taannoin erikoista, kun kehuivat pelastaneensa/auttaneensa, muttei kuvissa toimintaa näkynyt, vaan ihan erihenkilöt näkyivät auttamassa.
Onnettomuuspaikkalla ei pitäisi kuvata, kyllä ihmiselläpitäisi olla tärkeämpää tekemistä,kuten auttaminen, tai pois muiden jalosta pysyminen.
- Anonyymi
Mikä siinä on niin vaikeata, julkisella paikalla saa kuvata mitä vaan. Sitten kun kuvan julkaisee niin oikeus luppupeleissä päättää onko se julkaisu laiton.
Ei nykyään osata antaa apua vaan ollaan aiheuttamassa haittaa. Iltapäivä lehtien ” olitko paikalla? Lähetä kuva.” on typerää.
Ihmisistä on tullut älylaitteiden orjia. Oma äly on kadonnut.
Mitään ei enää pystytä tekemään omia taitoja käyttäen.- Anonyymi
Tilannehuoneessa olevan kuvan oli ottanut nimimerkin mukaan VPKlainen. Toivottavasti kyseessä ei ole tällainen henkilö.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu2043085Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva2391590Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus921442- 881342
Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e461304Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen
No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.1481206Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin121168Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!
"Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze120992Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät89912Tuntuu liian hankalalta
Lähettää sulle viesti. Tarvitsen apuasi ottaa koppi tilanteesta. Miehelle meni.44793