Omaishoidon tukirahat on kunnista loppumassa.Samanaikaisesti ollaan antamassa hallituksen päätöksellä 13miljoonaa euroa maahanmuuttovirastolle,jotta saadaan paremmin hoidettua heidän asioitaan,ja huolehtia heidän loputtomista tarpeistaan.
Kyllä oli vanhukset ja sairaat eduskuntaa pyrkijöillä pääasia.
Tyhjiä lupauksia mitään ei puhuta ikäihmisistä ja heidän tarpeistaan.
Ministeri Ohisalo on suvakkiyhdistyksen puheenjohtaja.
Taas miljoonia pakolaisiin
10
188
Vastaukset
- Anonyymi
On nähty ja kuultu kun, tämä Ohisalo paasaa miten ISIS leiriltä pitää suomalaiset hakea pois.Kallista lystiä ja samalla suomalaisten turva heikkenee.
- Anonyymi
En kaipaa tänne ensimmäistäkään isis pakolaista en ketään muutakaan pakolaista. Eikö tässä pitäisi ensin hoitaa suomalaisten asiat kuntoon. Eikä kyllä senkään jälkeen tule niitä ikävä.
- Anonyymi
Ei tule ikävä minullekaan. Puhuvat kuinka vanhusten hoito on kallista. Mutta kuinka kallista on näiden tänne tulleiden täyshoito ,voi sanoa että miljoonissa euroissa.
- Anonyymi
suvaitsen myös nämä ns. mamut koska siskoni on naimisissa tämmöisen kanssa enkä näe miehessä moitteen sijaa kaksi lasta ovat kunnialla aikuiseksi kasvattaneet ja ovat kouluttaneet poika kävi vuoden armeijaa ja selvisi puhtain paperein ,ilmoittautui jopa vapaa ehtoisiin kriisin hallinta joukkoihin ,eli 24.tuntia ja pitää olla valmis. tytär käy yli-opistoa ja ei huomoin arvosanoin ja on itse rahoittanut osan opiskeluaan työtä tekemällä josta kenelläkään ei ole mitään oikeutta halveerata häntä. ja mitä minuun tulee saatan olla paska jätkä mutta voisin olla omais hoitaja hiljaa hiipuvalle äidilleni. näin ei varmaan käy mutta en syytä heikommassa asemassa olevia.
Täytyy kyllä ihmetellä kun hallituksella ei ole minkäänlaista isänmaallisuutta,PS ainoa oikea puolue.
- Anonyymi
YK vaatii sitä, Unicef tätä ja Eu:n edessä ollaan heti polvillaan, kun Bryssel yskäisee, ei siinä oman maan asukkaita voi ajatella.
- Anonyymi
Nyt on nähty arvopohja, kenet laitetaan etusijalle. Itse olen ollut omaishoitajana vuosia ja tiedän mitä se kaikki on...
- Anonyymi
olet ollut minä en kelpaa vaikka voisin.... joo paska duunia se on ,kun katsoo jotain rakasta joka häipyy......
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
olet ollut minä en kelpaa vaikka voisin.... joo paska duunia se on ,kun katsoo jotain rakasta joka häipyy......
Nämä vitun viherhörhöt.Ohisalo ja Haavisto.
Haluaa vaan lisää tänne pakolaisia,isisterroristeja,murhaajia,raiskaajia,
loisimaan meidän kustannuksellamme.
Oman maan huonomassa asemassa olevat kansalaiset ovat heittelille jätetty.
Olkomaille tungetaan rahaa miljarditolkulla kaikenmaailman,
kehitysapuun ja hyväntekeväisyyteen.
Rahat menee sotaa käyvien heimopäälliköiden taskuihin.
Kukaan ei ole perään katsomassa.
Mitä köyhempi valtio,niin sen mahtavampi ja nykyaikaisemmin asein
varustettu armeija.Heimopäälliköt rakentelevat hienoja palatseja
kehitysapuvaroilla.Näin taas autetaan.perkele. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nämä vitun viherhörhöt.Ohisalo ja Haavisto.
Haluaa vaan lisää tänne pakolaisia,isisterroristeja,murhaajia,raiskaajia,
loisimaan meidän kustannuksellamme.
Oman maan huonomassa asemassa olevat kansalaiset ovat heittelille jätetty.
Olkomaille tungetaan rahaa miljarditolkulla kaikenmaailman,
kehitysapuun ja hyväntekeväisyyteen.
Rahat menee sotaa käyvien heimopäälliköiden taskuihin.
Kukaan ei ole perään katsomassa.
Mitä köyhempi valtio,niin sen mahtavampi ja nykyaikaisemmin asein
varustettu armeija.Heimopäälliköt rakentelevat hienoja palatseja
kehitysapuvaroilla.Näin taas autetaan.perkele.Aina vain hullummaksi menee tämän Ohisalon toimet?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",94033Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?
Loviisan satamaan tuotiin laivalastillinen pähkinänkuoria Norsunluurannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al1423567Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/922233Koulujen kesälomien siirto
Koulujen kesälomaa voitaisiin siirtää viikon verran. Se voisi olla hyvä kompromissi. Pääsiäsiseen voitaisiin lisätä muut1421883- 1321856
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee371789Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1131439- 1381415
"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!551206Nainen, mistä johtuu että joskus et vain ymmärrä?
Älä sitä, älä tätä. Ei niitä varoituksia turhaan sanota. Älä laita sormeasi sirkkeliin. Älä hengaile sen murhaaja poruka1641155