On "hauska" huomata olevansa piikki jonkun naapurinsa tai joidenkin naapureidensa lihassa. Miten tämän huomaa? No, tietenkin kun vaikkei oikeasti ole mitään syytä antanut, niin siltikin jatkuvasti soitetaan suuta milloin mistäkin aiheesta, yleensä aihe on täysin typerä ja älytön.
Sitä on kaikenlaista sairautta liikkeellä, kateus ja kyttäämisen halu eräitä niistä.
Näähän on varsinaisia "pillupoliiseja" silloin, kun kytättävänä ja vahdattava ja kateuden kohteena on yksin asuva naisihminen. Ja siis huomioikaa, että mitään aihetta suunsoitolle erilaisista typeristä aiheista ei ole annettu!
Lisäksi: kuka häiritsee oikeasti ketä? Jos soittavat ilman annettua syytä, ilman provokaatiota suutaan, niin.... Sairautta on tosiaan monenlaista liikkeellä!
Yksi näistä onkin jo kerran tästä talosta heti miltei sen tänne muutettua poliisin virka-avulla kärrätty päätään hoidattamaan.... Ja takaisin tuli tukihenkilön saatteleman - hetken aikaa oli niin kilttiä ettei tosikaan......
Sairautta on monenlaista!
Piikki sen lihassa
5
89
Vastaukset 5
- Anonyymi
Niinhän se on jokaisella yksin asuvalla naisella. Vain itsestä riippuu, miten muut reagoi. Olen kokenut ja yritän järjestää heille unettomuus öitä seinäkellolla, joka soi läpi yön. Itse en sitä yöllä kuuntele. Lisäksi inhottavimmista kiusan kappaleista voi ilmoittaa sekä poliisille että isännöitsijälle ja huoltomiehelle.
- Anonyymi
Provo jeeeee
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Provo jeeeee
Turpakärjät vedetään turpaan niin. ei sätkäkään enään suupieleen mahtuisi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Turpakärjät vedetään turpaan niin. ei sätkäkään enään suupieleen mahtuisi.
Suoltajat provoilee,onko sairaampaa.
- Anonyymi
Sinä kun olet mitä parhain ja älykkäin ihminen, niin miksi et ymmärrä vähän normaalia ilmaista elämisen ääniä, joita voi kuulua öisinkin. Hanki oma seinäkello ja opettele kuuntelemaan sen tikitystä ja puolitunti ja tuntisoittoa. Silloin sinä häiriköit näitä häiritsijöitä, sillä isännöitsijän mukaan ketään ei voida häätää kellon soittamisen vuoksi, jos muita ääniä ei kuulu, kuten minä oletan itselleni käyneen. Ja tykkään kuunnella kelloani joka yö.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olivia Oras
"Yle MOT:n tietojen mukaan Oras oli joutunut sairaalahoitoon helsinkiläisellä kauneusklinikalla tehdyn rasvaimun yhteyde1131603- 125989
- 47941
MOT: Nuoren Olivia Oraksen, 27 surullinen kuolema kauneusoperaatiossa :(
MOT:n tietojen mukaan Oras menetti tajuntansa rasvaimua edeltäneessä puudutuksessa. Hänet kuljetettiin Husiin, ja hän ku101928Haluatko että unohdan sinut kokonaan
Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j57787- 45652
- 64632
Ylen typerät rinnastukset.
Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan236618- 34617
- 51588