Kun yritän ottaa käyttöön, ilmoittaa, että olen jo käyttänyt ilmaisen kokeilun. Varmasti joskus, mutta siitä on jo pitkän aikaa. Mistä se voi tunnistaa, että olen jo käyttänyt? Käytän nimittäin nykyään eri korttia, eri sanoma-tiliä, sekä puhelinnumeronikin on eri.
Ilmainen ruutu+ kokeilujakso
8
2072
Vastaukset
- Anonyymi
Et välitä tieturvasta ja et edes siivoa selainta esimerkiksi evästeistä. Itselläni on Firefox, jossa osa pikaisista tunnisteista on sotkettuna ja historiatiedot poistuu aina kun suljen selaimen, käyttöjärjestelmänä tietenkin avoimen lähdekoodin Ubuntu. Lisäksi siivoan tietojärjestelmän Bleachbit -ohjelmallla.
Mutta selaimen evästeet ovat varmasti ensimmäisenä syynä, jolla tunnistavat, vaikka vaihdat mitä. Eri tietokoneella asia olisi toisin, ymmärrettävistä syistä ;-)- Anonyymi
Minulla on jo eri tietokonenkin käytössä, niin osaisitko kertoa mistä ne voisi tunnistaa minun jo käyttäneen ruudun ilmaiskokeilun?
- Anonyymi
Nimestä ja sos-tunnuksesta.
- Anonyymi
Kuka antaa sos-turva tunnuksensa jollekin nelonen-medialle
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kuka antaa sos-turva tunnuksensa jollekin nelonen-medialle
Aloittajahan on käyttänyt korttia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kuka antaa sos-turva tunnuksensa jollekin nelonen-medialle
Mistä lähtien pankkikortissa on ollut sos-tunnus?
- Anonyymi
Mikä ongelma tässä nyt on? Sehän on tarkoitettu käytettäväksi kerran, ja jos toinen kerta ei onnistu niin sehän toimii niin kuin pitääkin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2123946Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii642508Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3922326- 472243
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321531Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul5151295Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931271- 561267
- 721196
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1251146