Vadelmat ja hämähäkit unessa

Anonyymi

Mitä Tämä voisi tarkoittaa. Näin unta, että söin vadelmia. Vadelmat olivat punaisia ja hyväkuntoisia. Sitten tunsin yhdessä vasemmassa jotain kovaa hammasta vasten. Otin vadelman käteen ja kurkkasin sen sisään ja siellä oli sellainen pieni ampiaisen näköinen harmiton otus. Halusin nähdä enemmän joten avasin suurikokoisen vadelman kokonaan ja siellä olikin vielä pieniä vaaleahkoja hämähäkkejä. Uni loppui siihen kun näin isomman vaalean hämähäkin kiipeävän seinää pitkin katon rajaan.

Kiitos tulkinnoista

4

1083

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hei,
      vadelmat symboloivat unessa arvokkaita ja hyvin herkkiä asioita.
      Mikäli näkee unessa seinää pitkin kiipeävän hämähäkin, ennakoi se sitä että toivomuksesi tulevat pian todeksi ja toteutumaan.

      • Anonyymi

        Kiitos tästä, toivottavasti ainakin osa toiveistani toteutuu vaikkei kaikkea voi saada. Kiitollinen olisin pienistäkin raskaan vaiheen jälkeen...

        Ap


    • Unessasi söit vadelmia, vadelmat voivat kuvata elämän pieniä nautintoja, seksuaalisuutta, jotain perustarvettasi., itsellesi lähellä olevaa asiaa.

      Marjat olivat päältä kauniita, mutta sisältä löytyikin ampiaisen näköinen otus, ampiainen voisi olla jotain alitajunnastasi nousevaa epäluuloa, pelkoa yms. Tutkit tilannetta ja halusit selvittää asiaa, joten avasit suurikokoisen vadelman, josta löytyi vielä pieniä vaaleita hämähäkkejä. Unen hämähäkit voivat kertoa yksinäisyydestä ja ulkopuolisuuden tunteesta, mutta myös siitä, että jokin suojaa sinua itsetuhoiselta toiminnaltasi.
      Hämähäkki, joka kiipeää seinää pitkin , voi kertoa myös tulevasta tilanteesta, jossa sinut oikeasti nähdään; otetaan huomioon.. Voi kertoa myös toiveesi täyttymisestä.

      • Anonyymi

        Kiitos hienosta kattavasta tulkinnasta, kuulostaa siltä että tulkinnassasi on perää sillä elämässäni oli tosiaan pitkä ajanjakso jolloin olin ihan yksin asioiden kanssa mutta nyt on jo hieman paremmin.

        Ap


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tänään pyörit ajatuksissa enemmän, kun erehdyin lukemaan palstaa

      En saisi, silti toivon että sinä vielä palaat ja otetaan oikeasti selvää, hioituuko särmät ja sulaudummeko yhteen. Vuod
      Ikävä
      20
      2963
    2. Nainen, sellaista tässä ajattelin

      Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost
      Ikävä
      237
      1824
    3. Huomenta ihana

      Kauniskasvoinen ihanuus 😘 saan sut vielä
      Ikävä
      16
      1762
    4. Seiska: Anne Kukkohovi myy pikkuhousujaan ja antaa penisarvioita

      Melko hupaisaa: https://www.seiska.fi/vain-seiskassa/ex-huippumalli-anne-kukkohovin-amerikan-valloitus-vastatuulessa-myy
      Maailman menoa
      343
      1725
    5. Edelleen sitä on vaikea uskoa

      Että olisit oikeasti rakastunut muhun
      Ikävä
      31
      1267
    6. Toiveikas vai toivoton

      torstai? Ajatuksia?
      Ikävä
      30
      1260
    7. Kulujen jako parisuhteessa

      Hei, miten teillä jaetaan kulut parisuhteessa? Työttömyyttä ja opiskelua tulee omalla kohdalla jatkumaan vielä jonkin ai
      Parisuhde
      67
      1132
    8. Miten tämä meidän tarina

      Sitten päättyy?
      Ikävä
      64
      1009
    9. Missä olit kun tajusit, että teistä tulee joskus pari?

      Kuvaile sitä paikkaa, hetkeä ja tilannetta.
      Ikävä
      57
      941
    10. En todellakaan halua että

      Tämä päättyy näin
      Ikävä
      39
      884
    Aihe