Helsingin työtilanne hyvä

Anonyymi

Jopa työvoimapula, mihinkähän Savolainen alle 2 metrinen 100kg painava köriläs vartija majoittuisi siellä. Kokemusta 6 vuotta onko hyvät palkat hesassa? Kannattaako sinne tulla töihin?

4

79

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vilkaise Pam:n kautta vartijan TES, niin huomaat pienen pienen eron pk-seudun ja muun Suomen välillä.
      Kohta sinullakin jo 7v täynnä ja törmäät palkkaseinään.

      • Anonyymi

        Luvat meni vanhaksi, no työkkäri maksaa uudet menee 1-3 viikkoa. En nyt liikoja halua x summa ok tuleehan niihin yö ja iltalisät. Yksityisillä ei taida hesassa pam olla, kunhan saavat jonkun töihin, tuskin ylihinnoittelu kannattaa. En tiedä. Kiitos kuitenkin vastauksesta.


    • Anonyymi

      Pitkä on työmatka kainuusta tsadiin.
      Tsadissa on elämä niin kallista, ettei maksa vaivaa yrittää sinne asumaan edes työn perässä.

      • Anonyymi

        Hei, kelalta saa asumistukea. Totta puhut voi olla kallista asua. 665-990€ 1-2 h/ K.
        Luulen, että Savossa on töitä, muuten vain kiinnostaa muuttaa hesaan ei työn takia. Töihinhän on pakko siinä ohessa mennä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sä et pääse yli, mä en pääse yli

      Jäädäänkö kuinka pitkäksi aikaa kärvistelemään omissa kuplissa näihin tunteisiin vai aletaanko puskemaan jo tätä läpi. V
      Ikävä
      134
      1656
    2. Hirvittävä onnettomuus.

      Voimia ja lohdutusta suuressa surussanne🙏🙏.
      Rovaniemi
      39
      1581
    3. Hei sinä nainen

      Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa
      Ikävä
      62
      1328
    4. Missä väleissä ollaan

      Jatkossa? Vai ollaanko missään? Koetko ikäväksi näkemisen)
      Ikävä
      68
      1285
    5. Kelan perkeleellinen käytäntö

      Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei
      Maailman menoa
      207
      1092
    6. Mitäs te venäjän puolustajat tekisitte, jos venäjä todella hyökkäisi tänne?

      Tää on se mielenkiintoinen kysymys. Tehän olette lähinnä vasemmistolaisia, eikä armeijaa ole käyty, eikä rintamalle mi
      Maailman menoa
      266
      1057
    7. Riittääkö vielä

      Pelkät kuvat? 😉
      Ikävä
      69
      1044
    8. Mitä toivot

      Välienne olevan?
      Ikävä
      74
      945
    9. Ellen Jokikunnas ja Jari Rask napauttavat - Tällaisten ihmisten ei kannata muuttaa Italiaan: "Ei..."

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask toteuttivat oman unelmansa Italiassa. He ostivat kakkoskodin Italian Pugliasta. Lue lisää
      Suomalaiset julkkikset
      17
      907
    10. Miksi kaikki jauhaa KAJ:sta

      Se bastulauluhan on todella huono, vanhanaikainen ja oikea junttilaulu. Oikein ällöttää, kun idiootit hehkuttaa sitä ps
      Maailman menoa
      106
      868
    Aihe