Oletko hellyydenkipeä

ihminen? Mulla kyllä on sellaisia vivahteita tai taipumuksia. Voisin varmaan kiehnata vaikka koko päivän toisen kyljessä noin periaatteessa. Eihän sitä päiviä tietysti noin vietetä eikä varmasti noin niinkö yleensä ehdikään.;D Mutta on se välillä vähän kuluttavaa kun tulee noita tiloja päälle.
14541
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Yhden seurassa voisin olla koko päivän antamassa hellyyttä.

Äänestä

Olen ihan kamalan hellyydenkipeä ja mies.
Eikä välttämättä uskoisi heti päällepäin vaikka mukavakin osaan olla.

En osaisi olla sellaisen kylmän naisen kanssa ja valitettavasti monesta naisesta tulee niin passiivinen olo että he vain odottavat hellyyttä ja välittämistä kykenemättä antamaan sitä miehelle että omat tunteet kuolevat sitä mukaa.

Vaikea yksinään halia toista vaikka toinen paikalla olisikin.

Ei enää kylmiä suominaisia.

Äänestä
  • Entäs lämmin suominainen? Mulla ainakin olisi paljon hellyyttä annettavana.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Entäs lämmin suominainen? Mulla ainakin olisi paljon hellyyttä annettavana.

    Jos ei ole pyöreä niin se on sitten jees.

    Kaikki ylipainoiset on sellaisia pyöreän pehmeitä halaajia.

    Äänestä

Olen kyllä.

Äänestä

Parasta on viettää lauantai sängyssä rakkaansa kanssa. Välillä jutellen, silmiin katsoen, välillä silittäen ja halaten, välillä vain hiljaa nojaten iho ihoa vasten, läsnäolosta nauttien, ja mieluiten useammankin kertaa rakastellen. Miehen jaksamisen ehdoilla tietenkin tuo. Jossain kohtaa kun nälkä kasvaa isommaksi tarpeeksi kuin halua olla lähellä, päälle voisi käydä suihkussa ja kokata yhdessä.

Tuo unelma ei onnistuisi kovin usein nykyisessä elämäntilanteessa, vaikka olisikin rakkaussuhteessa. Harvinaista herkkua osaisi arvostaa, silloin kun sen saisi onnistumaan.

Äänestä
  • Tämmöisen lukeminenkin....

    Äänestä

Tykkään olla lähellä ja rapsutella vaikka iltaisin ja nukahtaa rapsutellen puolin ja toisin.mutten jaksa jatkuvaa kiehnäystä. En ole sellainen joka pitkän päivän kyhnöttää kainalossa, vaan tulen levottomaksi tekemättömien töiden yms vuoksi, jos makoilu venyy.

Myös ohimennen voi halta työn lomassa tai taputtaa olkapäälle. Heittää pusun. Taidan olla vähän kuiva tyyppi kun tykkään, että työt ensin ja sitten huvit ;D

Saatan heittäytyä myös leikkisäksi ja höosötellä, mutta järkevä puoleni ottaa sitten vallan niin etten höosöttele ja likistele pitkiä aikoja.

Äänestä

Erittäin hellyydenkipeä. Voisin liimaantua mieheen kiinni ja pysyä siinä koko päivän.

Äänestä

Mä luulen että hänellä menisi hermot mun hellyydenosoituksiin ja kerjuuseen ;)

Äänestä
  • Milloin toteutat sen käytännössä.

    Äänestä

Olen.

Äänestä

Joo. Mutta hellyydenkipeyteeni voi auttaa vain yksi nainen koko maailmassa koskaan. Hellyytensä on ihan ihmeellistä sitten jos me kohdataan ja mennään naimisiin. Ennen sitä ei mitään kenenkään kanssa.

Äänestä

Yhden ainoan vanhemman M- miehen hellyyttä kaipaisin kyllä ja paljon. Ja antaa sitä hänelle, jos tykkäisi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

ihminen? Mulla kyllä on sellaisia vivahteita tai taipumuksia. Voisin varmaan kiehnata vaikka koko päivän toisen kyljessä noin periaatteessa. Eihän sitä päiviä tietysti noin vietetä eikä varmasti noin niinkö yleensä ehdikään.;D Mutta on se välillä vähän kuluttavaa kun tulee noita tiloja päälle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu