Pistiköhän virkamiehet palamaan

verorahat jotka sai uudesta tehtaasta. Ainakin tuntuu siltä. kaiken maailman rakennusprojektia tuntuu olevan. Hyvä , Ääenkosken kunatkin on aivan jotutava ja entiset kommonistit Suolahdesta on vain muisto.n Kannatan , et Suomesta puolet kunnista poistetaan, kun asukkat vähenee ja joutavat valtuustot lopetetaan
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Rakennusprojekteja tuntuu olevan ettei päätä eikä häntää, teitä ristiin rastiin ja kauhea mukulakivikeskusta. Ihmiset silti lähtee, keskustan pikkuliikkeet kituu ja lopettaa.

Kaupungintalolla vaan pelle pelottomat suunnittelee ajankulukseen uusia liikenneympyröitä ja teitä jotka päättyvät ehkä metsänreunasn, jos sinne rakennettaisiin vaikka köysirata ja hyvät valaistukset jonka suunnittelisi huippuarkkitehti Ameriikasta asti, suuria innovaatioita pitää olla. Nykyisille johtajille meriittiä joita aikaansaannoksia voi Jyväskylästä tulla ihailemaan.

Äänestä
  • Ei vois vähempää kiinnostaa painukaa juntit nesteelle vollottaan

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ei vois vähempää kiinnostaa painukaa juntit nesteelle vollottaan

    Neste on Äänekosken kuuluisin kohde, aina jokaisen huulilla. Eiks yrittäjän kannattais tätä julkkiskohdetta jotenkin hyödyntää? Nyt vaan innovaatiot mietintämyssyyn Mauri ja Eija!

    Äänestä

  • Mukulakivikeskusta täryyttää enemmän kun Koiviston kylätie nesterallin ruopimana. Multa putos jo tekarit, kun ajoin mukulakivillä. Kukahan ne maksais?

    Äänestä

Saarijärveläiset ovat fiksuja ei ne Äänekoskea halua.

Äänestä

Saakos siitä jo yhteisöveroa..

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

verorahat jotka sai uudesta tehtaasta. Ainakin tuntuu siltä. kaiken maailman rakennusprojektia tuntuu olevan. Hyvä , Ääenkosken kunatkin on aivan jotutava ja entiset kommonistit Suolahdesta on vain muisto.n Kannatan , et Suomesta puolet kunnista poistetaan, kun asukkat vähenee ja joutavat valtuustot lopetetaan

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu