Hei, mitä tällainen uni voisi tarkoittaa. Näin viime yönä unta, että kokkasin keittiössä tavallisella liedellä tomaattikeittoa. Pikkusiskoni seisoi unessa vierelläni. Juttelemme mukavia samalla kun keitin ja hämmensin tätä tomaattikeittoa. Lopuksi pakkasin keitosta annoksen muovirasiaan ja laitoin vielä päälle tiiviin kirkkaan ohuen suojakelmun.
Kiitos jos joku osaa tulkita
Tomaattikeiton teko unessa
2
228
Vastaukset
Unessasi keitit tomaattikeittoa ja siskosi seisoi siinä vieressä. Tämä voisi kuvata toiveitasi olla läheistesi kanssa, huolehdit ja lohdutat. Tomaatit unisymbolina voivat tarkoittaa perhe-elämän tasapainoa ja onnellisuutta.
Unessa oli myös siskosi, ehkä uni kertaa roolejanne perheessä, sinä valmistat ruokaa eli huolehdit toistenkin tarpeista, hyvä ilmapiiri ihmisten välillä on sinulle tärkeää.
Pakkasit keitosta osan rasiaan, voi muistuttaa myös siitä että osaisit säilöä omaa energiaasi, muista pitää huolta omasta jaksamisestasi..- Anonyymi
Olipa hyvä tulkinta, asiahan on juuri noin. Kiitos paljon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu2027364Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1303310Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?1161954"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?611922Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p611867- 191819
Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am841807Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.61685Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m171561- 731449