Pieni kommunistinen vähemmistö, noin 1 miljoonaa julkisen sektorin tyyppiä hallitsee 4.5 miljoonaa. Suomessa on maailman kovimpiin kuuluva verotus ja ankara lainsäädäntö ja sen toteutus. Murhaajat ja väkivallantekijät kulkevat vapaina ja perustuslain 6. pykälää noudattavat laitetaan vankilaan.
Punaiset voittivat sisällissodan
5
71
Vastaukset
- Anonyymi
Verotus vain jakautunut äpäoikeudenmukaisesti. Kiitos kokoomuksen äänestäjät!
- Anonyymi
Verotus on vaistoin suomen perustuslain 6. pykälää ja jalon 8. osaisen polun ohjetta harjoittaa elinkeinoa josta ei ole haittaa kenellekkään. Oikea polku kehoittaa myös oikeaan puheseen ja huutaminen, valehtelu ja uskontojen, kuten ihmisen aiheuttama ilmastomuutosuskonnon, levittäminen aiheuttaa kärsimystä.
http://www.nic.fi/~laan/polku.htm - Anonyymi
30 % suomalaisista on niin fiksuja, etteivät äanestämällä tue kommunistijärjstelmää. Kaikki puoleet ovat vasemmistolaisia.
Anonyymi kirjoitti:
30 % suomalaisista on niin fiksuja, etteivät äanestämällä tue kommunistijärjstelmää. Kaikki puoleet ovat vasemmistolaisia.
🤔 tää oli hauska
- Anonyymi
cmoresyksy2019 kirjoitti:
🤔 tää oli hauska
Todella hauskaa on maksella veroja ja elättää julkista sektoria. Julkinen sektori ei elä ja anna toisten elää. Kommunistit vierailevat ruokapöydässäkin pakkokymmenyksineen. Suomalaisten alamäki alkoikin noin vuonna 1000 jaa pakkokymmenysten tulessa tänne.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2704683Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1343040Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit442857Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k292841Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?761791Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061654Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281521- 601419
- 951292
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2151180