https://www.finlex.fi/fi/laki/ajantasa/2003/20030457
https://www.finlex.fi/fi/laki/ajantasa/1993/19931054#O3L17
kaikille tasapuolisesti.
Sanoma Sunnuntaiksi!
15
129
Vastaukset
Ei PM Sipilälläkään ollut varaa pojalleen valmista Arkkua.
Höyläsi itse, siis PM Sipilä.
Ei edes "lautakasaa ollut.
Jos tuota rataa, niin "Nestorille arkkuraha keräys.Välttämättä arkkua tarvii, hautaamalla luonnontilaiseen rämeeseen, jos niitä viellä ss jäljiltä on, niin tuhannen vuoden "päästäkin voi parran ajaa ja tukan kammata jos on ollutkaan.
robusta kirjoitti:
Välttämättä arkkua tarvii, hautaamalla luonnontilaiseen rämeeseen, jos niitä viellä ss jäljiltä on, niin tuhannen vuoden "päästäkin voi parran ajaa ja tukan kammata jos on ollutkaan.
..semmonen huhu, että joku hypänny Merikoskeen, ei sen jälkeen sanansanaa?
kyläpuhuu, huhuu
Temmotta
Tuosta!; http://www.maaseutumedia.fi/kaukasiankoira-laumanvartija-jota-susikin-pelkaa/
kissat säilyyrobusta kirjoitti:
..ja tavarat, voi huoleta lähtee Lapin jättihirsi mokille infrapuna saunomaan..
temmottaTsunami aalto kuivuu..tossupolkuani pakoon et pääse..
temmotta
ettäkö Suomesta loppuu tyvoima jos ei mamuja oteta elätettäväksi, niin halpatyövoim orjia pääoma haluaa, ei halua Eu 28 jäsenmaasta 300 miljoonasta piipulista työvoimaa suomeen koska vaativat kirjapalkan, siinäse.
Näkymät on kirkkaat jo 88 kuntaa pyytää hätärahoitusta selviytyäkseen joutumasta selvitystilaan, se on hetken helpotus, nailla näkymin 4 v päästä seraavaksi jo pyytää 176 kuntaa häta-apua.
Mistä apu, apu tulee sekottamalla pakka.
miettikää mitä se tarkoittaaNoip enshätää, vaikka liemet on housus, otettava verotuksella rahoitusta, verotettava niitä jotka ei ole eikä maksa veroja, rajat kiinni, mamut töihin, sittempä mamujen tulo lakkaakin.
Maakunta kolhoosi hallinnot sotkee loput, jossa Kokomus ja Keskusta syö kansantuloa, kuin tähänkin asti syöneet ovat.
esim. "Pietu mitä maksanut yhteisöveroja on ne Lvv palautuksena ja energituki palautuksena tulleet takaisin, jopa ylimäärin, että vuoden lopussa vaihtanut uuden magnumi-traktorin, kun ne muuten olisi pitänyt palauttaa.
temottarobusta kirjoitti:
magnumista jäi vielä, että osti uuvven paalaimen
tem...se 20v vanha saastuttava kuin maamoottori lokasuojat lepattava lepakkomersu on harhautusta, turveherrat sen näkee niin 10 kuutiolle nostoon lisää hintaa
t.e.m.o.t.t.a
niillä äyreille se lentsikkakin on ostettu
temottaelikkä, betonialaisten 20%-palkasta veroilla lentelee..
lakki! päästä, päästä, päästä..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja12814273Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va275908SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1545445Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua2964313HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.384057"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste873621Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant23551Vanhat miehet eivät muista
Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan213512Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta
Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan592601Huomenta naiselle
Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.921367