Eton Satellit750 rikki

Osaako kukaan neuvoa kun radiostani on kuulemman virta puoli epäkunnossa?
Joko suojaava sulkakemainen piiri lauennut tai vioittunut .
Onko Lahdessa korjaajia ?
4107
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Lyhytaaltovastaanottimen korjaamiseen perehtyneitä kannattaisi ehkä kysellä Lahden radiokerhon http://www.oh3ac.fi/ suunnalta.

Äänestä
  • Taitaa olla ihan tavallinen matkaradio!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Taitaa olla ihan tavallinen matkaradio!

    Veikkaan että kotelo halki. Sen voi korjata liimalla.
    Muovilaatikko ja siihen ei lälläripoikien taidot riitä.

    Äänestä


Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Osaako kukaan neuvoa kun radiostani on kuulemman virta puoli epäkunnossa?
Joko suojaava sulkakemainen piiri lauennut tai vioittunut .
Onko Lahdessa korjaajia ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu