Susiko taas

Pitääkö paikkansa että taas olisi joku koira Haapavedellä joutunut suden tapettavaksi?
13<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Missä päin?

Äänestä

Kyllällä ol hiippaillu syö kohta kissatkin

Äänestä
  • Jussikin on kait joutunut sujen suuhun.

    Äänestä

  • On syönyt jo...

    ...kissan jos toisenkin.

    Kohta alkaa ihmisten syönti.

    Äänestä

Ihan tuossa haapavesi- ylivieska tien varressa olivat tappaneet hirvikoiran töissä, useampi näköhavainto niistä on ollut, monta talven ja kesän aikana tapettujen hirven jäänteitä löytynyt ihan lähimetsistä..
Itse hirvistä ei juuri havaintoja ?

Kuka uskaltaa päästää koiria "töihin" metsään ? Tilanne karannut Luken ansiosta käsistä.
Milloin päättäjät tajuaa tilanteen ja ottaa sen haltuunsa ?

Äänestä

Kuka on LUKE?Ja missä töissä on hirvikoira?

Äänestä
  • Ota selvää mikä on luke. Kyllä hirvikoira on töissä kun se on metsällä haukkumassa hirveä.

    Äänestä

  • Lucky Luke ja Rantanplan.

    Äänestä

Sudet ja Karhut ovat Poliittisen Älymystön suojeluksessa.Kysykää vaikka Katri Kulmunilta tai Runotyttö Jenni Haukiolta.

Äänestä

Jaa että oikein poliittisen älymystön suojeluksessa..

No sitä vaaraa ei Haapavedellä ole. Sitä kun ei ole poliittista älymystöä. Aika saapikkaita ovat, varsinkin jos lukee haapavetistä päätöksentekoa.
Naurettavan katkeraa, niin katkeraa että voi voi ..

Äänestä

Liikaa on susi kesyyntynyt ja tottunut ihmisiin. Ihan pihapiireissä pyörii ja näkyvillä juoksentelevat pelkäämättä ihmistä.
Kauanko kestää ennenkuin tapahtuu jotain vakavampaa, silloin on jo myöhäistä puuttua niiden toimintaan.
Karkotus käyntiin välittömästi, lupa saatava viranomaisilta eikä luken suojelijoilta.

Äänestä

Kannattaa muistaa suden tappamisen kuuluvan jokamiehen oikeuksiin.

Äänestä
  • Ennen maksettiin niistä tapporaha, nyt joutuu poistaja maksamaan kalliisti jos onnistuu saamaan ?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Pitääkö paikkansa että taas olisi joku koira Haapavedellä joutunut suden tapettavaksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu