Taas alkoholistina viinattomana seuraava yö pelkkää kuolemanpelkoa.
Onkotuttua
6
171
Vastaukset
- Anonyymi
Ei ole minulle tuttua ollenkaan.
- Anonyymi
Mulle todella tuttua.
t. Kohtalotoverisi - Anonyymi
Tuttua on. Viettää yötä valvoen, pystymättä nukkumaan, kylmää hikeä hikoillen, säpsähdellen, silti toivoen ettei aamu ikinä tulisi. Osanottoni.
- Anonyymi
Juu, ne säpsähtelyt kuviteltuine äänineen ovat stressaavia. Tuntuu, että saa paniikkikohtauksen. En ole AP.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Juu, ne säpsähtelyt kuviteltuine äänineen ovat stressaavia. Tuntuu, että saa paniikkikohtauksen. En ole AP.
Eipä tuollaisessa tilanteessa varmaan saa helposti nukutuksi.
- Anonyymi
Ei kuolemanpelkoa, mutta ahdistusta, tulevaisuuden pelkoa siitä milloin menee sellaiseen tilaan ettei voi enää itse päättää ottamisiaan ja helkkarinmoinen syyllisyys, jos ottaa liian usein. Nyt jännää katsoa, miten menee ensi yö. Olin kaupoilla ja puoliso soitti pyytäen tuomaan pikkupullon brändiä. Kyllä teki mieli ostaa myös itselle, mutta sain oltua ostamatta kun eilen illalla jonkun verran otin. Sen tiedän että aamulla on hyvä olo.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1044031Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv552266Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?731591Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko5954- 66824
- 20774
Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi
Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu117768Olisin valmis tutustumaan uudelleen
En menneisyyden kautta vaan haluaisin tutustua ihmiseen, jollaiseksi olet kasvanut.49738- 62738
- 39732