Olisin kiinnostunut mahdollisista tyyppivioista!!!
Itselläni on 2.0i Ghia Sedan vuosimallia 99.
Itselläni on 2.0i Ghia Sedan vuosimallia 99.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Ovet ruostuu, koiranluut kolisee, vetarit lyhytikäiset, laturista lähtevässä johdossa vikaa, keskuslukitus temppuilee pakkasella
katto eristeet irti, raahautuvat kurvissa siellä kunnes menee turvavyön väliin ja pienessä peräkolarissa vyö ei ota sitten ouh.
takajarrut sylkee sylinteristä nesteet pihalle molemmin puolin, näkyy kosteutena kun katsot takaa.Pienessä jarrutuksessa ei sitten ota ouh.
maajohdon tinaus huono, aiheuttaa valojen korkeuden säädön joombaamista, jolloin voi ajaa jonkun päälle ouh.
ovet pakkasella, jää auki asentoon lukosta ja sitä on pitänyt toisella kädellä pitää mutkissa ettei aukea vauhtissa, nyt naurattaakin jo hah
kaikki muut ovat sattuneet itselle vyötä lukuun ottamatta, kuulin sen olevan mahdollista.
Jees muutama seikka tos tuntuu tutulta. Ainakin toi keskuslukitus. Hermo siihen meinaa mennä, kun välillä joutuu repsikanpuolelta laittaa ovet lukkoon. JA tosiaan ovet ei mee pakkasella kii..
Sit meikäläisellä on pieni kosmeettinen ongelma.Takaluukun listan alla ruoste kukkii...
Ja kun se ei taida kori takuuseen kelvata.
Vaikka tos kävin yhdes alan liikkes katsomassa yhtä focusta. Ja siinä oli ruostetta takaluukun päällä mis on se pieni siipi. Niin sen ne lupas korjata koritakuun takia???
luulis et kaikki focukset samassa asemas???
ihme omassa ei tippaakaan ruostetta ei sitte hakemallakaan
Kyllä ne ruostevauriot kuuluu takuun piikkiin, ja korjaavat sen jos vain haluat!
Ittellä ei ongelmia ruostumisen kanssa eikä muutenkaan mitään vikaa ollut 38000km aikana.
ison ouh vittu!
trend 1.8 5d - ei ole ollut mitään muuta huollon tarvetta kuin määräaikaishuollot. Eikä myöskään mitään noiden provojen kirjoittamia juttuja - tietenkään!!Paras auto luokassaan!
on jo vaihdettu takuuseen ja kohta tässä
mennään ruostevauriokorjaikseenkin :-(
Jos olet mies etkä paskan jauhaaja,kerroppa sen korjaamon osoitteen missä vetoakselit & ruoste viat korjattiin.
Haiskahtaa paskan jauhamiselta,tähän mennessä on puhuttu vetonivelistä,sinä akseleista.Ja vielä,uudessa mallissa 05 ei ole näitä pulmia.
ps. Ei sitten mitään nurkkakorjaamon osoitetta vaan Fordin,jos kerran takuun korjattiin.
ei kyllä käy kateeksi :-)))