J-M menetti pari pikku juttua, työnsä ja kihlattunsa. Nyt varmaan alkaa nettivittuilu päälle.
https://www.is.fi/ralli/art-2000006264447.html
Talli ja Torppa menivät, mitäs nyt?
16
134
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä rahaa on ja nyt vaan kunnon nainen tilalle ja voi ruveta lasten tekoon!
- Anonyymi
Löytyisi vaan sellainen joka elättää persaukisen.
- Anonyymi
Kuortaneelta saa pimppaa niin paljon kuin mies tarvitsee. Sinne vain jollain komealla autolla, niin tunkevat ikkunoista sisään.
- Anonyymi
Kyllä J-M autoa osaa ajaa.Pää vain ei kestä kun painetta pukkaa.Olisko ollu jo muutama vuosi sitten aihetta menttaalivalmennukselle?
Sitä käytetään jo vaatimattomammissakin(kiesus mikä sana) ammateissa.
No,voihan sitä J-M pitää muutaman loman pois ja suunnitella tulevaa rauhassa.Tuon vosun kyllä vois heivata seuraavalle,onhan se "timmi" mut siihen sit taitaa jäädä!?? - Anonyymi
Moon kuulkaas kuullu, että J-Mllä on varma tallipaikka. Ss rupiaa ajamahan Taxia.
- Anonyymi
Se torppa pätevä kotiäiti on lapsiki valmiina.
- Anonyymi
lisää pisneksiä torppa lapsiparkki
- Anonyymi
Toyotalla kurvailee vielä ensi kaudellakin.
- Anonyymi
Mikäli noita Mäkisen juttuja tulkitsee oikein niin ei edes testikuskin paikkaa saa Toyotalta.
Meillä on jo siellä Juho Hänninen joka on erittäin pätevä autontestaaja.Fooordille voi vielä päästä.
Ruotin rallissa ja jyskäläs on mahikset voittaa.ei muissa ralleissa.Nämä pikkujari osaa.
Romukaupoiaan poika Asmaa on tuleva tähti jos Jouhki ottaa talliinsa.Kannattaas sit asiaa alkaa ajaa
Kivi löytää aina Jarin ja Jari kiven.Finito!! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mikäli noita Mäkisen juttuja tulkitsee oikein niin ei edes testikuskin paikkaa saa Toyotalta.
Meillä on jo siellä Juho Hänninen joka on erittäin pätevä autontestaaja.Fooordille voi vielä päästä.
Ruotin rallissa ja jyskäläs on mahikset voittaa.ei muissa ralleissa.Nämä pikkujari osaa.
Romukaupoiaan poika Asmaa on tuleva tähti jos Jouhki ottaa talliinsa.Kannattaas sit asiaa alkaa ajaa
Kivi löytää aina Jarin ja Jari kiven.Finito!!Onko romurallisssa business mahdollisuuksia
- Anonyymi
Perutaan häät, perutaan yhteinen... https://aijaa.com/wbswq0
- Anonyymi
Lehdissä lukee:
1: .... ei ole näkynyt Toyotan rallitallin tiloissa pitkään aikaan – ”He eivät ehkä halua hänen olevan siellä”
2: .... ajoi Britannian MM-rallissa rajusti ulos – katsojat hengenvaarassa
----------------
Paremmin meni silloin, kun näyttäytyi, koska :
1. Mekaanikot stimuloituina tekivät hyvää työtä ja ylkä ylpeä morsmaikosta varikolla.
Pikataipaleiden tauoilla pystyi hoitamaan keskittymistä haittaavan eritteen pois.
2. Nyt asia oli hoitamatta ja joutui vaihdetappi tönössä ajamaan,
jonka vuoksi auto päätyi lehtoon! Taitaa j-m olla rahaton ja maisa hoksasi tämän vedätyksen ja perui häät.
Teemu Lampinen kirjoittaa netti-Ilkassa: "Internetin forumeilla huutelevat oman elämänsä sankarit ovat unohtaneet, että Latvala on voittanut 18 MM-rallia ja pystyy edelleenkin kilpailemaan rallien voitoista. Tällä kaudella hän on neljänneksi eniten erikoiskokeiden pohja-aikoja ajanut kuljettaja. Historian kokeneimmalta kuljettajalta puuttuu vain se mestaruus ja sitä suomalaiset eivät hyväksy.
Jari-Matti Latvala on 34-vuotias. Hänellä olisi vielä monta hyvää vuotta aikaa lajin huipulla. Kalle Rovanperän ja Oliver Solbergin kaltaisten teinitähtien esiinmarssi luo näköharhaa siitä, minkä ikäisenä ralliautoilija on parhaimmillaan. "- Anonyymi
Juuri noin on asiain todellinen laita, oi jospa tommi mäkinenkin asiaan pohdittuaan tulis ymmärrykseen, ei suomessa ole jari matin veroisia kokeneita kuskia joka oksalla.
Nyt menee sitten koko omaisuus. Voi surku.
https://www.iltalehti.fi/ralli/a/6a283941-c3b0-4df2-94aa-823659f0c8aa
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1251278
- 95932
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait89924Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede25877Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat293770- 95748
- 34648
- 109646
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.50581Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.
Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet131568
