Siis varmaan joku kirjoittaa, mutta onko kellään täällä siitä kokemusta? Tai rohkeneeko paljastaa? Minulla on yksi juttu jota voisin tarjota, mutta en tiedä kaipaavatko lainkaan avustajia tutun kaartin ulkopuolelta.
Kirjoittaako joku vielä Nyyrikkiin?
3
97
Vastaukset
- Anonyymi
Joskus vuosia sitten lähetin sinne yhden novellin, jonka ajattelin sopia lehden sisältöön. En saanut kyllä mitään vastausta viestiini - edes mitään "kiitos, mutta ei kiitos":ta.
- Anonyymi
Kiitos vastauksesta. Muihin Kolmiokirjan julkaisuihin olen joskus kirjoittanut, ja tekisi mieli tätä vielä kokeilla. Tosi Elämä taitaa olla itselleni jo liian nuorekas :) Taidan kumminkin lähettää jutun, eihän siinä mitään menetä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kiitos vastauksesta. Muihin Kolmiokirjan julkaisuihin olen joskus kirjoittanut, ja tekisi mieli tätä vielä kokeilla. Tosi Elämä taitaa olla itselleni jo liian nuorekas :) Taidan kumminkin lähettää jutun, eihän siinä mitään menetä.
Lähetä ihmeessä, voihan olla että oma novellini vain joutui väärälle henkilölle tai muutan vian katosi matkalle. Ja jos totta puhutaan, niin olisi siinä ollut vielä vähän hiomista. Etenkin kun tekstiä lukee jälkikäteen.
Tosin taidanpa pitkästä aikaa itse kokeilla kirjoittaa tuohon Tosi Elämään...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1006404
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303833törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283210Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3701736- 331398
- 271340
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46979Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11966Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11890- 42869