huomenna päästään heinätöihin!
Ruukissa on kelekkee keli
Anonyymi
18<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Älä höpötä kakkaa HK sininen.Tiesitkö Haavistot ovat kokoomusta ei kepua.Isontalon isännät eivät enää keppanoita äänestä,koska kepu on väljvouhka ja pettää koko Suomen maaseudun.Kulmunista eikä Kaikkosesta ole vuotavan kepuveneen tilkitsijäksi.Konjakkipäissään Pyhäjärven kaupungin velat 38miljoonaa euroa muuttuvat saataviksi.
Kaikkonen on rattopoika. Kulmuni vähän fiksumpi, tietysti väärässä sakissa.
On siinä Kulmunilla työsarkaa. Setämiehiä on vaikeampi paimentaa, kuin vakallista kirppuja.
Aloittaja on taas konjakista sekaisn ! Luulee asuvansa Ruukissa ,Vaikka todelisuudessa asuu Pyhäjärvellä vesitornin seutuvilla! Tunnetaan myös He Ko nimellä
Kapiainen joka ei oikein sopeudu sivilielämään!?!
Aiemmin olen luullut, että ihmiset jotka jatkuvasti myöhästelevät sovituista tapaamisista ovat välinpitämättömiä, piittaamattomia tai muuten vain hitaita tumpeloita. Uusin tutkimus osoittaa heidän kuitenkin olevan vain mielisairaita. "Krooninen myöhästely saattaa olla merkki hulluudesta, väittää tutkija Tim Urban". Urbanin mukaan kroonisesti myöhästelevät ihmiset ovat usein myöhässä kolmesta syystä: osa ei hahmota aikaa, toiset kammoavat muuttuvia olosuhteita ja kolmannet ovat muuten vain hulluja. Eli jos myöhästelet olet vain hullu, et välinpitämätön tumpelo. Oletko Hullu myöhästelijä ?
Mitä tutkija väittää hulluudesta, ei sihen ole uskominen. Myöhästeleminen voi johtua monista eri seikoista. Aina voi tulla esteitä matkaan. Auton, polkupyörän, junan , lentokoneen myöhästymiset ja rikkoontumiset. Sairaustapaukset, siis yllättävät esteet, jotka ovat syynä myöhästymisille. On minullakin tapana myöhästellä, ehkä mutaman minuutin.
Myöhästyminen voi johtua myös keliolosuhteista varsinkin talvella, lumisateet, syysmyrskyt, liukkaat kelit, sairastumiset. jne... Myöhästymisestä voi ilmoittaa etukäteen ja jos jonnekkin on lähdettävä, niin siihen pitää varata riittävästi aikaa, ettei myöhästy.
make...van
Koski se pauhaa,saamatta rauhaa !
Minä kerron simolle saatana!
Mitä sinä kerrot Simolle.? Lopeta kiroileminen. Se on rumaa.
Ota Koski lisää viinaa.
On LAPSELLISTA! Tosin enempää tältä liikkeeltä ei voi odottaa.
Muutan Siikajoelle !
Muuta vain.Siikajoella et pärjää.
Ainakaan tuolla luonteella ei pärjää muualla kuin Pyhäjärvellä!!
Pyhäjärvellä kepupökäleet leikkii Isontalon Isäntää.Maailmalla ette pärjää päivääkään tuolla mahtailulla.Teidät talutettaisiin takaisin Pyhäjärvelle.Vanhat ukonrähjät.
Onko ruukin takamailla kia henkilöautoja?
Koski ei tiedä autoista mitään.