Isotretinoin actavis lihominen

Anonyymi

Onko kellään kokemusta lihomisesta/turvotus pöhötyksestä kuurin aikana? Itse lihoin reilusti 4 vuotta sitten, mutta en muista muuttuiko elintavat. Nyt ekaa viikkoa kuuria ja kasvot pyöristyneet ja silmät turvonneet paljon.
Onko kellään mitään tietoa?

3

1472

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Itse laihdutin 25kg isotretinoiini kuurin aikana, mietin jopa auttaako se laihtumaan kun noin hyvin onnistui. Kun naaman sai kuntoon, se innosti myös laittamaan muun kropan kuntoon.

    • Anonyymi

      itellä hävinny kokonaan ruokahalu

    • Anonyymi

      Jep täällä sama. Meni jonkun aikaa ennen kuin tajusin yhteyden naaman pöhötyksen ja lääkkeen kanssa. Ruokavalio ollut kuurin aikana tosi hyvä ja tarkoituksena on ollut pudottaa vähän painoa, mutta painonpudotus on ollut todella tiukassa. Opiskelen ravitsemustieteitä eli tiedän kyllä oikeanlaiset menetelmät painonpudotukseen. Aloin epäillä, että kuurilla on ollut vaikutusta myös siihen, että paino on tippunut todella hitaasti. Kuuri loppuu huomenna ja on mielenkiintoista nähdä helpottuuko painonhallinta sen jälkeen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      35
      4243
    2. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      55
      2945
    3. Otavassa tapahtuu!

      Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut
      Mikkeli
      46
      2848
    4. Horoskooppikysely

      Oma ja ikävän kohteen horoskooppi? Sopivatko yhteen?
      Ikävä
      30
      2633
    5. Pitkäaikaiset työttömät työllisyystöillä takaisin yhteiskuntaan

      Vaikka se vähän maksaakin, niin parempi on valtion teettää hanttihommia, jottei yksilöistä tule yhteiskuntakelvottomia.
      Maailman menoa
      332
      2583
    6. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      8
      2575
    7. Rakas, kerro mulle

      Miltä se tuntuu?
      Ikävä
      38
      2179
    8. Kesäseuraa

      Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t
      Ikävä
      54
      1925
    9. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      46
      1673
    10. Oletko ollut vihainen, suuttunut tai pettynyt

      johonkin kaivattusi toimintaan?
      Ikävä
      141
      1527
    Aihe