Ei Aarnio ole ainoa palkkamurhia tekevä poliisi
Aarnion palkkkamurhat
Anonyymi
665
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ei niin.
Poliisissa on lukuisia moottoripyöräjengin jäseniä agentteina. Aarnio oli vain jäävuoren huippu.
Nimimerkki Ghost Hunting ei osaa erottaa Aarnion tekemisiä ja rikollispomo Keijo Vilhusen tekemisiä toisistaan.
Pelkää että yhteiskunnan tukipilarit romahtavat jos tuota comboa aletaan tutkimaan. Siis sinne tutkinta.
Lopputulos taitaa olla että vain nimimerkki Ghost Huntingin pää huojuu.
Yhteiskunta tervehtyy kun tutkitaan, ja juuri Tampereyhteyksiä. Sottiskin voi silloin paremmin, Vilhusesta en tiedä.
Oikeusmurhat ovat poliisien lempimurhia.
Oikeusmurhiin päädytään kun me rikollispiireistä vain huhupuheita kuulleina yhdistelemme hyvää tarkoittaen asioita ja ihmisiä vähän asioitten vierestä.
Ghost hunting tosiaan viime viikonloppuna kirjoitti niin päättömästi että hän tosiaan kuvittelee että Herra Vilhunen on ollut huumepoliisipäällikkö vuosituhannen vaihteessa.
Nyt hyvää tarkoittava Lontoon Susku on onnistunut omassa mielessään yhdistämään huumepoliisipäällikkö Jartsa Aarnion ja huumekauppias Jartsa Uotisen. Vain koska huumemyyjä (?) " Immu" ei tarinoissaan niin hirveen tarkkaan viitsi noita Jartsoja sen enempää esitellä. Koska hänen kaverinsa Jartsa on kuollut jo 2012, niin ei se Immulta ole pois, miten Suomen puuhanaiset mitäkin yhdistelee.
Susku saikin jo niskaansa kiukkuisen Kakkosurpon.
Ghost hunting näyttää tykkäävän huonoa kun puolustusministerikin asetteli sanojaan Al-Holin kaapuakoista.
Kuitenkin odotamme keskustan poliitikoilta painavia kannanottoja.
Jattaisivat nyt Aarnion rauhaan. Niilla jotka syyttelevat hanta lienee omissa tekemisisssaan enemman tuomittavaa, joten yrittavat tehda toisen syntipukiksi niinhan se menee.