Auringonlasku

Anonyymi

Hei! Olen nyt kaksi yötä nähnyt unta auringonlaskusta. Toissa päivänä kävelin pitkää laituria pitkin kuvaamaan sitä, aluksi siinä oli iso musta laiva edessä. Lopulta onnistui.
Tänään olin ulkomailla jossain mökillä jossa näin ikkunasta upean auringonlaskun, hain puhelimeni ja olin ottamassa kuvaa niin aurinko olikin jo kadonnut mutta taivas oli upea. Mitähän nämä voisi tarkoittaa?

2

898

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Unen auringonlasku voisi kuvata jonkin ajanjakson/ asian päättymistä, ympyrä on sulkeutunut ja nyt on aika levätä, miettiä ja tehdä jonkinlainen "tilinpäätös".

      Sinulla voi olla vielä vaikeuksia ymmärtää/saada kuvaa menneestä, unessa iso musta laiva oli edessä, mutta onnistuit saamaan kuvaa lopulta. Laiva saattoi kuvata omia tunteitasi, jotka estävät näkemään tilannetta aidosti.

      Toisessa unessa tajusit, että vaikka aurinko oli kadonnut, oli taivas kuitenkin edelleen upea, unen taivas voisi kuvata toivoa, vapautta, luovuuttakin.

      Unen kameralla kuvaamme, kun haluamme säilyttää muistoja tai arvioida tapahtunutta.

      • Anonyymi

        Kiitos paljon! Itsellä tosiaan suhde juuri loppunut ja osuu kyllä juuri kohdalleen!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä aiot sanoa, kun ja jos tapaatte seuraavan kerran?

      Oletko päättänyt etukäteen?
      Ikävä
      166
      2159
    2. Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu
      Suomalaiset julkkikset
      14
      2132
    3. Archie ja Iida ero.

      Suuri kohujen saattelema rakkaustarina on ohi?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      109
      1612
    4. Olen levoton takiasi

      Enkä saa itseäni rauhoittumaan
      Ikävä
      126
      1533
    5. Evoluutioteoria on varmuudella väärin - monet tutkijat irtisaunoutuvat siitä

      Tutkimuksissa on löytynyt paljon näyttöä siitä, ettei evoluutioteoria ole totta. Monet tutkijat kuitenkin vielä kannatta
      471
      1329
    6. Lakkaa haaveilemasta.

      Oon löytänyt uuden naisen. mieheltä. tutulle. Naiselle.
      Ikävä
      84
      1110
    7. Ois kiva nähdä

      Ja viettää Iltoja sun kanssa
      Ikävä
      54
      951
    8. Älä stressaa. Rakastan sua

      Eikä tämä tunne mene pois, se on varmaan jo huomattu kumpikin ❤️
      Ikävä
      49
      901
    9. En enää koskaan äänestä vasemmistopuolueita

      Olen lähes aina äänestänyt SDP:tä ja pari kertaa Vasemmistoliittoa, sillä olen aina uskonut, että vasemmisto on se, mikä
      Maailman menoa
      234
      824
    10. Syntymän ja kuoleman aallot

      Seuraavassa tekstissä kerrotaan, mitä välittömästi kuoleman jälkeen tapahtuu. Syntymän ja kuoleman aallot Seuraavassa
      Hindulaisuus
      358
      821
    Aihe